T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Cumhuriyetin 90. Yaşı Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

 

Elmadağ’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 28 Ekim'de Hükümet Konağındaki Atatürk Anıtına çelenk konulması töreniyle başlarken, 29 Ekim’de Elmadağ İlçe Spor Müdürlüğü Tesislerindeki coşkulu kutlamalar ile devam etti.


Coşkulu Kutlama Yapıldı.


İlçe Spor Müdürlüğü futbol sahasındaki etkinliklere; İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Garnizon Komutanı Ahmet Keleşoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç, İlçe Daire Amirleri, Öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Protokolün halkı ve öğrencileri selamlaması ile başlayan Kutlama Programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ile devam etti.


Şiirler Eşliğinde Yapılan Tören Geçidi Alkışlar ile Yapıldı.

Konuşmaların ardından, Belediye Kent Bandosu ve Şiirler eşliğinde yapılan geçit töreni sırasında vatandaşların alkış tutarak tören geçidine eşlik etmeleri ise Cumhuriyet Bayramına renk kattı. Tören geçidinin ardından öğrenciler tarafından oluşturulan gösteri gruplarının gösterileri ise törene çoşku kattı.


 “Cumhuriyet” konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Orta Okul ve Liseler arasında düzenlenen “Cumhuriyet” konulu resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler, Belediye Başkanı Gazi Şahin tarafından çeşitli ödüller ile ödüllendirildi. 2012-2013 Eğitim- Öğretim yılında yapılan Seviye Belirleme Sınavında ilk ona giren başarılı öğrenciler de çeşitli hediyeler ile ödüllendirildiler. Ödül töreninde Elmadağ'ın milli gururları da unutulmadı. Elmadağ Gençlik ve İhtisas Spor Kulubü Badminton takımı sporcularından Balkan Şampiyonu ve İsviçre 19 Yaş Ranking turnuvası 1.si Melih Turgut, Balkan Şampiyonu, İsviçre ve Slovenya Uluslararası turnuva 1.leri Kader İnal ve Fatma Nur Yavuz,  Slovenya da düzenlenen uluslar arası turnuvada 3. olan Büşra Yalçınkaya ve 15 Yaş Balkan Şampiyonu Yazgan Çalışır'a da İlçe Protokolü tarafından çeşitli hediyeler verildi.


Başkan Gazi Şahin; “Amacımız; bize bırakılan bu büyük mirasın gelecek nesillere en güzel şekilde anlatılarak bırakılması”
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; 90. Yaşını kutladığımız Cumhuriyet Bayramımızın her zaman ki gibi birlik ve beraberlik ruhu içerisinde coşkulu bir şekilde yapıldı” dedi. Tüm Ülke genelinde, 90. Yaşını büyük bir onur ve gurur ile kutladığımız Cumhuriyet Bayramımız Türk Milletinin en büyük bayramlarındandır. Amacımız; bize bırakılan bu büyük mirasın gelecek nesillere en güzel şekilde anlatılarak bırakılması” diyen Başkan Gazi Şahin; “ Tüm Ülke halkının Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun" dedi.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr