T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Huzur Evi İnşaatı Tamamlanmak Üzere.

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in girişimleriyle, Ankara İl Özel İdaresi tarafından ihale edilip, Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğünce yapı kontrollüğü üstlenilen Elmadağ Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi inşaatında son rötuşlar yapılıyor.

Elmadağ’da, Ankara’nın en yüksek kapasiteli Huzurevi

Tatlıca mahallesi çamlık alanı içerisinde bulunan, 5 katlı 8.214 metre kare inşaat alanına sahip, 78 odalı, 96 kişilik huzur evi Ankara’nın en yüksek kapasiteli Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi olma özelliği taşıyor. İnşaat çalışmalarının %90’lık kısmı biterken, Çevre düzenlemesi ve iç dekorasyon kısımlarında ise çalışmalar devam ediyor.

Sosyal bir ihtiyacı yerine getireceğiz

Başkan Şahin; “Günümüzdeki huzurevleri kimsesizlere, düşkünlere, çaresizlere bir çare olma felsefesinden hareketle sosyal bir ihtiyaç olarak doğmuştur. Bakıma ve korunmaya muhtaç kişilere hizmet sunmak için devletimizin destekleri ile bugün ülkemizde çok modern huzurevi hizmetleri mevcuttur. Bunun temelinde bizim yüce dinimizin insana verdiği değerin yanı sıra, yaşlılarımıza saygıda yatmaktadır.”dedi.

İlçemizde bir sosyal ihtiyacı daha karşılayacak olmanın gururunu yaşıyoruz.

Yaşlılara saygı ve sevgi göstermenin büyük bir görev olduğunu vurgulayan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin;” Yaşlılarımız, tecrübeleri ve zaman içerisindeki tanıklık ettikleri değerler ile genç kuşaklara ışık tutan hazinelerimizdir. Yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek hepimizin görevidir. Devletimizin destekleri ile İlçemizde bu sosyal ihtiyacı karşılayacak olmanın gururunu yaşıyoruz .”dedi.

 

 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr