T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Başkan Şahin, Elmadağ BELMEK’i Ziyaret Etti.

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe hanımlarına yönelik açılan  Meslek Edindirme Kursunu (BELMEK) ziyaret etti.

50 Kursiyer Sertifika Alabilmek İçin Çalışacak

50 Kursiyerin katıldığı BELMEK’ DE iki ayrı branş da kurs verilirken, İğne oyası ve Şiş dantel kurslarına katılan kursiyerler, burada alacakları eğitim sonucunda sertifika almaya da hak kazanacaklar.

Bugüne kadar on binlerce hanımefendi bu kurslardan yararlanarak meslek sahibi oldular

Ziyareti sırasında kursiyerlere ne kadar doğru bir iş yaptıklarını belirten Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Bu tür kursların siz bayanlar için büyük bir fırsat. Buraya gelerek hem yeni arkadaşlar ediniyor, hem de günün stresinden uzak duruyorsunuz” dedi. Alacağınız sertifikalar ise görmüş olduğunuz eğitimin bir meyvesi oluyor diyen Başkan Şahin; “ El becerilerinizi geliştirerek ev ekonomisine katkı sağlayabileceksiniz. Bugüne kadar on binlerce hanımefendi bu kurslardan yararlanarak meslek sahibi oldular” dedi.

Belediye olarak hanımların sosyal ve kültürel faaliyetler yapabilmeleri konusunda çalışmalar yapıyoruz.

Kursiyerlerin sorularını da cevaplayan Başkan Şahin, yapılan hizmetlerde hanımlara yönelik çalışmalarında olduğunu belirtti. Başkan Şahin; “ İlçe hanımefendilerine yönelik Belediye Kapalı Spor Salonunda Step, Aerobik, plates ve Badminton gibi çeşitli branşlarda spor yapma imkânları sunarak, sosyal faaliyetler çerçevesinde çalışmalarımız devam ediyor ”dedi. Başkan Gazi Şahin; Kemalpaşa Alışveriş Merkezi çalışmalarının devam ettiğini ve bu alanda da hanımlar ve beyler için sosyal faaliyetler gerçekleşeceğini belirtti. 

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr