T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

 

Elmadağ da  Öğretmenler Günü,Atatürk anıtına çelenk konulması ile başlayıp, Elmadağ Belediyesi Düğün Salonunda düzenlenen ve İlçe Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin,İlçe protokolü,okul Müdürleri ve öğretmenler ile yaklaşık 450 kişinin katıldığı yemekten sonra, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması,emekli öğretmenlere şilt verilmesi,şiir okunması,stajer öğretmenler adına konuşma,folklor ekibinin gösterileri ve Belediye Halk müziği korosu ile devam etti.Program sonunda Öğretmenler günü nedeniyle okullar arasında düzenlenen, 6 takımın katıldığı voleybol turnuvası sonucunda 1.2. ve 3. olanlara kupaları verildi.

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç; Şartlar ne olursa olsun, bizler bu vatana millete, bayrağını seven sayan nesiller yetiştirmek için sözler verdik ,yeminler ettik. Onun için bizlere emanet edilen yavrularımızın eğitimleri için vatana millete en faydalı bireyler olabilmeleri için, elimizden gelenin her zaman en iyisini yapacağız” dedi ve Tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.


“Öğretmenlik,  Hata Yapma Lüksü Olmayan Bir Meslektir”

Başkan Gazi Şahin; “Öğretmenlik bire bir insan yetiştiren, o insanları topluma en güzel  bireyler olarak hazırlayan ve onun için hata yapma lüksü olmayan bir meslektir” dedi. “Gönül kapısı açık olan ,hizmet aşkıyla yavrularımızı geleceğe hazırlayan,öğrettiği bilgilerle iç ve dış dünyamızı aydınlatan siz değerlerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum” dedi ve  İlçedeki tüm öğretmenlere  gül hediye etti.


Bu Yıl İçerisinde Emekli Olan Eğitimciler De Unutulmadı.

Bu yıl içerisinde emekli olan 1 öğretmene hizmetlerinden dolayı teşekkür belgesi verilirken, İlçe genelinde okullar arasında kompozisyon, resim dallarında yapılan yarışmalarda derece alan öğrencilerde ödüllendirildi.
Program, Stajyer öğretmenlerin yemin etme töreninin ardından sona erdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr