T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ELMADAĞ BELEDİYESİ KENT TİYATROSU

 

Elmadağ Belediyesi Kent Tiyatrosu yaz döneminde de çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Yaz döneminde 30'a yakın kursiyere eğitim veren Kent Tiyatrosu, Geleneksel Türk Tiyatrosunun önemli yapı taşlarından ''Orta Oyunu'' ile seyirciye merhaba diyecek. ''Kız isteme'' ve ''Aspasya'' isimli iki bölümden oluşan oyunda ilk bölümde evlenmek için gazete ilan veren bir genç kızın hikayesi ve ikinci bölümde ise; iki belalı ağabeyi olan bir kıza kara sevdaya tutulmuş bir çelebinin başına gelenler anlatılıyor. Elmadağ Halk Eğitim Merkezinde 28 Kasım 2013 tarihinde ilk seans saat:15.30 da ve 2.seansı ise 19.00 da sergileyecekleri bilgisi alındı.


Gazi Şahin’ den Genç Yeteneklere Destek


Açılan kurslarımızla birçok yeteneğin keşfedileceğini söyleyen Başkan Gazi Şahin, Birbirini takip eden kesintisiz bir eğitim sürecinin meyvesi olarak Elmadağ ‘dan birçok tiyatro ,sinema sanatçısı, orkestra şefi,usta bando takımı,Halk müziği ,bağlama sanatçısı çıkacağını umduklarını ve  belediyemizin bünyesindeki diğer kültürel çalışmalarla birlikte Elmadağ’ı bir kültür kenti haline getirmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi. Başkan Şahin 28 Kasım Günü sahnelenecek olan tiyatro gösterisine Tüm İlçe halkının davetli olduğunu belirtti.


Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in İlçe içerisinde başlattığı kültür faaliyetleri projesi ve çalışması, teknik boyutu olduğu kadar sosyal boyutu ile de devam ediyor.

Belediyemizce yapılan Amfi tiyatro alanımızın yanı sıra, Ankara Büyükşehir Belediyemizce yapımı tamamlanmak üzere olan Kültür Merkezimizde de, Elmadağlı vatandaşlarımıza nezih bir ortamda kültürel etkinliklere katılma imkanı sağlamış olacağız. “ dedi.


2010 yılında açılan Kent Tiyatrosu,Kent Bandosu,Kent Orkestrası,Seğmen ekibi Türk halk müziği bağlama kursu,Türk halk müziği çocuk ve genç korosu nun da aktif olarak devam ettiği bilgisi alındı.

 

 


 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr