T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
KENT TİYATROSUNDAN 2 YENİ OYUN

 

ELMADAĞ BELEDİYESİ KENT TİYATROSU YENİ SEZONA 2 OYUN İLE MERHABA DEDİ.
Yaz döneminde 30'a yakın kursiyere eğitim veren Elmadağ Belediyesi Kent Tiyatrosu, Geleneksel Türk Tiyatrosunun önemli yapı taşlarından ''Orta Oyunu'' ile seyirciye merhaba dedi. ''Kız isteme'' ve ''Aspasya'' isimli iki bölümden oluşan oyunda ilk bölümde evlenmek için gazeteye ilan veren bir genç kızın hikayesi,  ikinci bölümde ise; iki belalı ağabeyi olan bir kıza kara sevdaya tutulmuş bir çelebinin başına gelenler anlatıldı. Elmadağ Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen tiyatro gösterisine yaklaşık 200 öğrenci katıldı.

Gazi Şahin’ den Genç Yeteneklere Destek

Açılan kurslarımızla birçok yeteneğin keşfedileceğini söyleyen Başkan Gazi Şahin, Birbirini takip eden kesintisiz bir eğitim sürecinin meyvesi olarak Elmadağ ‘dan birçok tiyatro ,sinema sanatçısı, orkestra şefi,usta bando takımı,Halk müziği ,bağlama sanatçısı çıkacağını umduklarını ve  belediyemizin bünyesindeki diğer kültürel çalışmalarla birlikte Elmadağ’ı bir kültür kenti haline getirmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi. Katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.


2010 yılında açılan Kent Tiyatrosu,Kent Bandosu,Kent Orkestrası,Seğmen ekibi Türk halk müziği bağlama kursu,Türk halk müziği çocuk ve genç korosu nun da aktif olarak devam ettiği bilgisi alındı.

 

 


 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr