T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Başkan Şahin ‘Çevreye duyarlı olalım’ mesajı verdi

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; Çevrenin korunması, Çevre bilincinin geliştirilmesi, İlçe halkını çevreye duyarlı olmaya yönlendirmek için ‘Nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak” sloganıyla İlçe genelinde temizlik seferberliği başlattı.


“Temiz bir topum yaratmayı umuyoruz”


Kampanyaya ilişkin bir açıklama yapan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin,
 “Esnaflarımızla ,Öğretim Görevlilerimizle böyle bir etkinlikte beraber olduğumuzdan dolayı mutluyum. Temizlik konusunda Belediye olarak elimizden geleni yapmaya hazırız. Bu etkinliklerin daha da artırılmasıyla gençlerimize de örnek olup, gelecekte de temiz bir toplum yaratacağımızı umuyoruz.” diye konuştu.

“Aile temizlik konusunda örnek olmalı”


Başkan Şahin; “ Çocuklarımıza temizlik bilincinin kazandırılması çok önemli. Her öğretmen dersin 5 dakikasını öğrencilere çevre bilinci kazandırmaya ayırırsa, temizlik konusunda daha bilinçli nesiller yetiştirebiliriz. Biz Elmadağ Belediyesi olarak
bu tür projelere her zaman açığız.” dedi. Temizlik bilincinin önce ailede kazandırılması gerektiğini vurgulayan Şahin, anne babaların bu konuda örnek teşkil etmeleri ve duyarlı olmaları gerekiyor diye konuştu. Başkan Şahin; Ayrıca halka da çöplerini belediyenin gösterdiği, çöp noktalarına  saatinde  bırakmaları konusunda çağrıda bulundu.
Başkan Şahin; “Belediyemize bağlı ekipler, İlçemizin her yerini pırıl pırıl yapmak için gece-gündüz çalışmaktadır ve bu anlamda çevremizi sırf kendi reklâmlarını yapmak uğruna kirletenlerin tespiti halinde de gerekli cezai müeyyide uygulanacaktır.”dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr