T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Belediyesinde Yerel Mevzuat Eğitimi Yapıldı

 

Elmadağ Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Personeline Yerel Mevzuatlar konulu eğitim semineri verildi. Belediye toplantı salonunda gerçekleşen seminere, Belediye Başkanı Gazi Şahin, Teknik Başkan Yardımcısı Sami Özer, Belediye İmar ve Şehircilik Müdürü ve Müdürlük bünyesinde çalışan personeller tam kadro katılım sağladı.

Belediyelerde Yeni Bir Dönem Başlıyor.

Seminerde, Planlı alanlar Tip İmar Yönetmeliği ile 1985 yılından bu yana yürürlükte olan yönetmeliğin ana hatlarıyla neredeyse baştan sona yeniden düzenlendiği belirtti.  Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinde en son yapılan değişiklikler ile birlikte, yönetmeliğin Belediyede uygulanan iş ve işlemleri hakkında bilgiler verilirken, uygulamada yaşanan sorunların çözümü hakkında da  bilgiler aktarıldı.

Alınan eğitimler vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermek için.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; Sürdürülebilir bir geleceğin ve sürdürülebilir kentlerin oluşturulabilmesine katkı sağlayan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün, bir şehrin geleceğinin yıllar sonrasını planlayarak oluşturan, kısaca şehrin ana hatlarını oluşturmakla yükümlü bir müdürlük olduğunu belirtti. Başkan Şahin; “Bu tür eğitimler almak vatandaşlarımızın işlerini yapmamızda bize doğru yolu da gösterecek olup, iş ve işlemlerini daha hızlı yapmamızı da sağlayacaktır.”dedi.
 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr