T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Engellilere Başkan Şahin'den Yardım Eli

 

İlçedeki Engelliler Araştırılıyor, Başkan Şahin Yardım Eli Uzatıyor.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, engelli vatandaşları sevindirmeye devam ediyor.

Göreve geldiği günden itibaren ilçedeki engellilere destek veren Başkan Gazi Şahin, bu zaman zarfı içerisinde 20 engeli vatandaşa akülü araç verirken, araçları kullanamayacak durumda olan 10 engelli vatandaşa da tekerlekli sandalye hediye etti. Araçların yanı sıra giyim ve gıda desteği de veren Başkan Şahin, engellileri özel günlerinde de unutmuyor.

” 2009 yılından itibaren İlçemizde yardımlaşma faaliyetlerini imkânlar dâhilinde gerçekleştirmeye devam ediyoruz.”

Doğuştan fiziksel ve zihinsel engelli olan 21 yaşındaki Mustafa İmir’i ziyaret ederek akülü araç hediye eden Başkan Gazi Şahin, Mustafa ile bire bir ilgilenerek “Rabbim gönüllerimize engel vermesin” dedi. Yaşlı veya engelli vatandaşlarımızın uygun mekânlara ve hayatı kolaylaştıran teknolojilere ihtiyaçları var. Kimileri maddi imkânsızlıklar nedeniyle bu ihtiyaçlarını karşılayamamaktadır. Bizler de bu konuda engelli vatandaşlarımıza ve onların ailelerine yardım etmek amacı ile 2009 yılından itibaren İlçemizde bu tür yardımlaşma faaliyetlerini imkânlar dâhilinde gerçekleştirmeye devam ediyoruz” dedi.

Vefakar Anneden Başkan Şahin’e Teşekkür.

Akülü araç sayesinde oğlu Mustafa’yı istediği yere rahatlıkla götürebileceğini belirten Anne Satı İmir; “ Bizleri bu hediye ile ne kadar mutlu ettiğinizi bilemezsiniz. Devletimize, Başkanımıza tüm engelli anneleri adına teşekkür ediyorum” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr