T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Başkan Şahin, Elmadağ BELMEK’i Ziyaret Etti

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe hanımlarına yönelik açılan  Meslek Edindirme Kursunu (BELMEK) ziyaret etti.

Bugüne kadar on binlerce hanımefendi bu kurslardan yararlanarak meslek sahibi oldular.

Ziyareti sırasında kursiyerlere ne kadar doğru bir iş yaptıklarını belirten Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Bu tür kursların siz bayanlar için büyük bir fırsat. Buraya gelerek hem yeni arkadaşlar ediniyor, hem de günün stresinden uzak duruyorsunuz” dedi. Alacağınız sertifikalar ise görmüş olduğunuz eğitimin bir meyvesi oluyor diyen Başkan Şahin; “ El becerilerinizi geliştirerek ev ekonomisine katkı sağlayabileceksiniz. Bugüne kadar on binlerce hanımefendi bu kurslardan yararlanarak meslek sahibi oldular” dedi.

Belediye olarak hanımların sosyal ve kültürel faaliyetler yapabilmeleri konusunda çalışmalar yapıyoruz.

Kursiyerlerin sorularını da cevaplayan Başkan Şahin, yapılan hizmetlerde hanımlara yönelik çalışmalarında olduğunu belirtti. Başkan Şahin; “ İlçe hanımefendilerine yönelik Belediye Kapalı Spor Salonunda Step, Aerobik, plates ve Badminton gibi çeşitli branşlar da spor yapma imkânları sunarak, sosyal faaliyetler çerçevesinde çalışmalarımız devam ediyor ”dedi. Başkan Gazi Şahin; Kültür Merkezi yapımının tamamlandığını, Kemalpaşa Alışveriş Merkezi çalışmalarının ise devam ettiğini ve bu alanda da hanımlar ve beyler için sosyal faaliyetlerin gerçekleşeceğini belirtti. 

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr