T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
İstiklal Marşı’nın 93. Yıldönümünü Kutlandı

 

Elmadağ’da İstiklal Marşı’nın 93. Yıldönümünü kutladı.

İstiklâl Marşı'nın kabulünün 93. Yıldönümü nedeniyle Elmadağ Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda kutlama programı düzenlendi. Hasanoğlan Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından yapılan programa; Elmadağ İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç, Siyasi Parti Temsilcileri, İlçe Daire Amirleri, Öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

İstiklal Marşının 93. Yıl dönümü kutlama etkinliği Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlanan program, Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve İstiklal Marşını yazdığı mekânın slâyt şeklinde katılımcılara izlettirildi. Öğrenciler tarafından “İstiklal Marşının kabulü” konulu skeç ve Elmadağ Belediye Türk Halk Müziği Korosu tarafından verilen mini konserde katılımcılardan büyük beğeni aldı.

Dereceye giren öğrenciler hediyelerini Başkanın elinden aldılar.

Geçtiğimiz hafta Elmadağ Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen, İstiklâl Marşı'nın kabul yıl dönümü etkinlikleri kapsamında İstiklal Marşı'nı ezbere okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin tarafından ödüllendirildi. Başkan Gazi Şahin öğrencileri tek tek tebrik ederek hediyelerini verdi.

Başkan Şahin; “İstiklal Marşı; Milli duygularımızı, vatan ve millet sevgimizi anlatan, yaşattıran en güzel şiirdir” dedi.

“Milli mücadelenin, vatan sevgisinin, vatan aşkının en güzel anlatılığı, Ulusal ve Milli marşımızın kabulünün 93. Yıl dönümünde, birlik ve beraberlik içerisinde burada toplanıp, Milli Marşımızın kabulünü kutlamak çok anlamlı ve de çok gururlu bir duygu” diyen Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “İstiklal Marşının önemini, ne kadar zor zamanlarda yazıldığını ve anlamını hepimiz çok iyi biliyoruz. Onun için İstiklal Marşımız bizlerin içindeki, Milli duygularımızı, vatan sevgimizi ve millet sevgimizi anlatan, yaşattıran en güzel şiirdir. Türk Milleti olarak her zaman birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor” dedi.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr