T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Çanakkale Büyük Zafer, Büyük Gururdur.

 

Çanakkale Zaferi’nin 99.’inci yıldönümü ve 18 Mart Şehitler günü dolayısıyla Elmadağ  Şehitlik Anıtında tören düzenlendi.

Törene, İlçe Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, Garnizon Komutanı Albay Ahmet Keleşoğlu, İlçe Daire Amirleri, Şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Anıta çelenk koyulması ile başlayan tören, Elmadağ Belediye Kent Orkestrası eşliğinde okunan saygı duruşu ve İstiklal Marşının, ardından İlçe Garnizon komutanlığından görevli subay tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Bizlere bu zaferin gurunu yaşatan aziz şehitlerimizi saygı ile anıyoruz.

Görevli Subay; “99. Yıldönümünü yine yoğun, sevinç ve gurur duyguları içerisinde kutladığımız Çanakkale Deniz Zaferi hem dünya hem de Ülkemiz için büyük bir dönüm noktası olmuştur. Büyük zafere sahip olan Ülkemiz bu büyük zafer ile ne kadar övünse azdır. Bizlere bu zaferin gurunu yaşatan aziz şehitlerimizi saygı ile anıyoruz” dedi.

Anne Adlı Şiir Katılımcılara Duygusal Anlar Yaşattı.

Yapılan konuşmadan sonra , Şehit mezarlıklarını ziyaret edip dualar okundu. Şehit Aileleri Dernek binasında mevlidi şerif okutulmasıyla devam eden program Halk Eğitim Merkezindeki Çanakkale zaferini anma programı ile devam etti. Hasanoğlan Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan Çanakkale Geçilmez adlı programda katılımcılar gözyaşlarına engel olamadı. Özellikle “Annem” adlı şiir ve Çanakkale Savaşını anlatan skeçler büyük beğeni topladı.
Yarışmalar da Dereceye Giren Öğrenciler Başkan Şahin Tarafından Ödüllendirildi.

Programın sonunda İlçe geneli tüm okulları kapsayan Çanakkale adlı şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrenciler Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin tarafından çeşitli hediyeler ile ödüllendirildiler.   Başkan Şahin; Programda, Çanakkale yi Çanakkale de yaşamak istiyoruz diyen gençlere Çanakkale gezisi sözü verdi.

Başkan Şahin; “Çanakkale Anlatılması Zor Bir Mücadeledir”

Şehit Aileleri ile bir süre sohbet eden Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Çanakkale’de binlerce vatan evladımız çok zor şartlarda mücadele edip savaşmışlar, destanlaşmışlar ve şehit düşmüşlerdir. Bize sabır ve mücadele ile nelerin başarılabileceğini ifade etmişlerdir. Çanakkale anlatılması zor bir mücadeledir.”dedi. Başkan Şahin şehit yakınlarına “Bu gururlu ve kutsal görev onlara nasip oldu. Mekânları cennet olsun, sizlere de tekrardan baş sağlığı diliyoruz” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr