T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Şehit Asteğmen Sertaç Uzun, Adının Verildiği Okulda Anıldı.

 

04.04.2007 yılında Bitlis’te, terör örgütü mensuplarınca döşenen mayının infilak etmesi sonucu şehit düşen, Şehit Asteğmen Sertaç Uzun için, adının verildiği okulda anma töreni düzenlendi.

Şehit Sertaç Uzun Anadolu Teknik Lisesi ve Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Okul bahçesinde düzenlenen törene; İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Garnizon Komutanı Albay Ahmet Keleşoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç, ilçe Müftüsü Faruk Turhan, İlçe Daire Amirleri, Şehit Sertaç Uzun’un ailesi, Elmadağ Şehit Aileleri Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ve Üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan anma programı, okul Müdürü Sakin Çıplak’ın konuşması ile devam etti. İlçe Müftülüğünce Şehit  Sertaç Uzun ve tüm şehitler için okunan Hatim-i şerif’in duası İlçe Müftüsü Faruk Turhan tarafından yapıldı.


“Sertaç Teğmenim” Adlı Şiir Herkesi Duygulandırdı.


Okul öğrencileri tarafından hazırlanıp sunulan “Her şey Vatan için” adlı skeçler ve “Sertaç Teğmenim” adlı şiir ve türküler katılımcıları duygulandırdı.


Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Allah bu millete, bu devlete,  buradaki şehit aileleri ve gazilere başka acı yaşatmasın. Vatanı, milleti uğruna canlarını feda eden aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Allah şehitlerimizin şefahatine nail eylesin. Makamları ve mekanlarını cennet eylesin.” dedi.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr