T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
HADİS EZBERLEME YARIŞMASI BİRİNCİLERİ BELLİ OLDU

 

Kutlu Doğum Etkinlikleri kapsamında, Elmadağ İlçe Müftülüğü tarafından ilçe genelindeki Okullar arası Hadis ezberleme yarışması düzenlendi.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

11 İlkokuldan 11 öğrencinin katıldığı yarışmanın 1.si Yeşildere İlkokulundan Sudenez Küçüknaz, 11 ortaokuldan 11 öğrencinin katıldığı yarışmanın birincisi Elmadağ İmam hatip Ortaokulundan Aliye Begüm Naz Kardak olurken, 6 okulun katıldığı Liseler arası Hadis okuma yarışmasının birincisi ise Elmadağ İmamhatip Lisesinden Şeyda Sönmez oldu.

İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen yarışmaların en büyük özelliği ise kaybedenin olmamasıydı.
İlçe Müftülüğü tarafından; yarışmalara katılarak elinden gelen bütün gayreti gösteren öğrenciler derece sıralamasına bakılmaksızın gram altın ile ödüllendirilirken, 1.ler cumhuriyet altını,2.ler yarım altın ve 3.ler ise çeyrek altın ile ödüllendirildi.

İlçe Müftüsü Faruk Turhan; “Bu anlamlı ve güzel haftayı sizler ile en güzel şekilde yaşamaya ve yaşatmaya çalıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Gazi Şahin; Kutlu Doğum Haftası’nın Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) doğumunu içeren haftaya verilen isim olduğunu belirtti. Peygamberimizi sadece bu hafta içinde hatırlayıp başka zamanlarda unutmak anlamına da gelmez. Alemlere rahmet” olan Sevgili Peygamberimizin sevgisinin, merhametinin ve O’nun yaşantısının hayatımıza yansımasının birlik ve beraberliğimize elbette vesile olacağı inancındayım  “dedi. Yarışmaya giren tüm öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum.”dedi.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr