T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Kutlu Doğum Haftası Final Programı

 

Elmadağ İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen, “Kutlu Doğum Haftası” etkinliklerinin final gecesi yapıldı. Kurtuluş Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen final gecesi programına; İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Müftüsü Faruk Turhal, Siyasi parti temsilcileri, Siyer Araştırmacısı ve programın konuşmacısı Muhammed Emin Yıldırım, İmamlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Öğrenciler Ezbere 50 tane Hadis-i Şerif Okudular

İlçe Müftülüğünden görevli bir imam’ın Kuran-ı Kerim Tilaveti okuması ile başlayan program, etkinlikler haftası boyunca düzenlenen ezbere hadis-i şerif okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin hadis-i şerif okumaları ile devam etti.

Hz. Muhammed (SAV) ’in Hayatını ve Hadis-i Şeriflerini Anlattı

Programa konuşmacı olarak katılan, Siyer Araştırmacısı Muhammed Emin Yıldırım, sahabenin hayatını anlattı. Müslümanların peygamberi tanımasının sadece tarihi malumatlara sahip olmakla olamayacağının altını çizen Yıldırım “O’nu daha iyi tanımak için O’nu bize anlatan temel kaynağımız Kuran’a bakmalıyız. Kuran’da geçen bütün ayetlerde Peygamber Efendimizin değer ve kıymetini, görev ve sorumluluklarını bir de yetki ve sınırlarını anlatır.  Peygamber,  müminlere kendi canlarından daha evladır. Peygambere duyulan sevgi bir müminin sadece vefa üzerinden duyacağı bir sevgi değildir. “dedi.

Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllerini Aldılar.

Konuşmaların ardından hafta boyunca yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Liseler, Ortaokullar ve İlkokullar arasında birinci, ikinci ve üçüncüler hediyelerini protokol üyelerinden aldılar.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr