T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Kitap Okuma Etkinliği

 

Elmadağ Gazi Şahin Anadolu Lisesi ve Elmadağ Anadolu Lisesi tarafından Dünya kitap okuma günü kapsamında “Elmadağ Kitap Okuyor” etkinliği düzenlendi.

Cumhuriyet caddesi üzerindeki kaldırımlara oturarak, kitap okumanın önemini vatandaşlara anlatmak için etkinlik yapan öğretmenlere ve öğrencilere, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’den de tam destek geldi. Projeye destek olmak için kitabını öğrenciler ile birlikte okuyan Başkan Şahin; “ Güzel ve anlamlı bir proje olmuş. Bu güzel etkinlikten dolayı okul yönetimini ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.”dedi.

“Kitaplar insanın en iyi dostudur”

İki bin’in üzerinde kitap okuduğunu ve her fırsatta bu sayıyı arttırmaya önem verdiğini belirten ve öğrencilerle birlikte kitap okuyan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Kitap okuyan, ona önem veren bir ailede yetişen çocuk kitabı sever. Okuma zevkinden yoksun olan insanlar ne yazık ki karanlık bir dünyada yaşıyor gibidir. Bu insanların fikirleri ve konuşmaları basit bir düzeyde kalır. İstediklerini etkili ve güzel bir şekilde anlatamazlar. Yüksek fikirleri anlamakta güçlük çekerler. Aydın kişilerin arasına girdikleri zaman varlıklarını duyuramazlar. Bu nedenle küçük yaşlardan itibaren çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırılmalıdır. Kitaplar insanın en iyi dostudur.”dedi.

Öğrencilerden, Desteğinden Dolayı Başkan Şahin’e Teşekkür

Cadde üzerindeki esnafı kitap okumaya davet ederek kitap okumanın önemini anlatan Başkan Şahin, kitap ayracı hediye ederken, kitabı olmayanlara kendisinin kitap hediye edebileceğini de belirtti. Öğrenciler de aldıkları olumlu tepkiden memnuniyetlerini belirterek, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’e teşekkür ettiler.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr