T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdü

 Sağlık Bakanlığı, Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat programı kapsamında 2014 yılını “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” olarak ilan etti. Bu program kapsamında Ankara Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından Ankara’nın çeşitli bölgelerinde ve her ay bir ilçede Obeziteyle Mücadele yürüyüşleri yapılmaktadır.

Nisan ayı “Obeziteyle Mücadele” yürüyüşü Elmadağ’da gerçekleşti.

Elmadağ Belediyesi ve Ankara Halk Sağlığı İl Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği etkinlikle yüzlerce kişi “Obeziteyle Mücadele” için yürüdü. Çamlık Piknik ve mesire alanında gerçekleşen etkinliğe İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, Çubuk İlçe Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Ankara Halk Sağlığı Müdürü Prof Dr. Mustafa Öztürk, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Obezite Diyabet Metobolik Hastalıklar Daire Başkanı Dç. Dr. Nazan Yardım, İlçe Daire amirleri, Belediye personeli ve aileleri, Ankara’nın birçok çeşitli ilçelerinden katılım gerçekleşti. 
Haydi Ailece Yürüyüşe

Programın çok güzel geçtiğini ve Elmadağ’da yürüyüş yapmaya uygun çok güzel yerler olduğunu belirten Ankara Halk Sağlığı Müdürü Prof Dr. Mustafa Öztürk; “ Bu güzel organizasyonu ve misafirperverliğinden dolayı Belediye Başkanı Gazi Şahin’e ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi. 

Bu tür faaliyetlerin düzenli ve sürekli olarak yapılması gerektiğini belirten Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Vücudumuzun en doğal egzersizi "yürüyüştür". Yürüyüş özel donanım ve ders gerektirmeyen, güvenli, basit ve ücretsiz bir egzersizdir. Sağlık Bakanlığımıza ve İl Sağlık Müdürlüğümüze bize basit ama sağlığımız için çok faydalı ve vazgeçilmez olan yürüyüşün önemini hatırlattıkları için teşekkür ediyor, katılımcılara da İlçemize hoş geldiniz diyorum.”dedi.

Organik elmaların tadı damaklarda kaldı.

Çamlık piknik ve Mesire alanı içerisindeki yapılan yürüyüşün ardından Belediye tarafından Sağlıklı Beslenme için katılımcılara tamamen doğal ortamlarda yetiştirilen organik elma ikramı yapıldı. Davullu zurnalı halaylar çekildi, Ankara havaları ile doyasıya eğlenen katılımcılar Başkan Gazi Şahin’e teşekkür ettiler.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr