T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ'da Kan Bağışı Kampanyası

 

“Bir Damla, Bin Umut” Kan Bağışı Kampanyasına Elmadağ’dan Tam Destek
Türk Kızılay’ı tarafından 3 gün süre ile Elmadağ’da yapılan kan bağışı kampanyası, 10.00-19.00 saatleri arasında Elmadağ Ziraat Bankası karşısında gerçekleştirildi.

“Bağışlanan her kan,Kurtarılan Üç can”

İlçe genelinde yapılan anonslar ile kampanya’ya destek olmak için Kan bağış aracına gelen vatandaşlar doktor kontrolünden geçirilip, Kan bağışı yapabileceklerden 193 ünite kan alınmıştır. Kan bağışı sonrasında dinlendirilen vatandaşlara meyveli soda ve çikolata ikram edildi. 


Duyarlı Elmadağ halkına teşekkür.


Türk Kızılay’ı adına, Ankara Kan Bağış Merkezi görevlileri, kan bağış organizasyonlarına her zaman büyük ilgi gösterip, ekiplerimizi elleri boş göndermedikleri için Elmadağ da ki duyarlı vatandaşlara teşekkür ettiklerini belirttiler. 
Kan Bağışı Yaşam İçin Yapılan Bir Armağandır.


Başkan Gazi Şahin; “Her yıl binlerce insanımız, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Kan bağışı hem toplumsal hem de kişisel açıdan çok önemlidir. Kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanımızın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu yönde etkiliyor.”dedi. Başkan Şahin; Sağlıklı vatandaşları kan bağışı yapmaya davet etti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr