T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
TÜBİTAK’IN YARIŞMASINDA ELMADAĞ BİZDE VARIZ DİYOR

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında İlçelerde düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Elmadağ İlçesinde Şehit Sertaç Uzun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde yapılan tören il başlatıldı.


Ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak başlatılan fuar; Şehit Şener Gündem İlk ve Ortaokulu, Hasanoğlan Anadolu Öğretmen Lisesi, Dr.Ahmet Kazım Mıhçıoğlu İlk ve Ortaokulu, Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Namık Kemal Ortaokulu, Yaşardoğu Ortaokulu ve Gazi Şahin Anadolu Lisesini kapsayan 8 okulda sergilendi.


8 ayrı okul 249 projesiyle “bizde varız” diyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç; “TÜBİTAK Bilim Fuarları”nın, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin bilime karşı ilgisini arttırmak, öğrencileri incelemeye ve araştırmaya sevk etmek, özgüvenini sağlamak ve gelişimlerine destek olmak amacıyla kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmak olduğu bildirildi.

Öğrencilerimize kendilerini ifade etme fırsatı vermeliyiz.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; Öğrencilerimizin kendilerini ifade etme fırsatı bulmalarına destek olmak, düşündüklerini eyleme dönüştürmelerini görmek bizleri mutlu ediyor. Öğretmenlerinin ve ailelerinin onların yanında olduğunu görmeleri çocuklarımızın gelişimi açısından büyük önem arz ediyor. Bilimsel projelerin ve bu anlamda açılan fuarların öğrencilerin kendilerine olan güveninin artmasına da yardımcı olduğuna inanıyorum. Fuarın Ülkemiz adına hayırlı sonuçlar getirmesini diliyorum.”dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr