T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Bir Destandır Çanakkale

 

Elmadağ da yaşayan şehit ve gazi yakınlarından oluşan 100 kişi Çanakkale Destanının yazıldığı toprakları ziyaret etti.
Belediye önünden yapılan uğurlamaya katılan Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Gezideki amacımız, , bu vatanın birliği ve bütünlüğü için evlatlarını kaybeden şehitlerimizin geride bize miras olarak bıraktığı yakınlarına şehitlerimizin şanlı tarihimizdeki fedakârlıklarının boyutunu gösterebilmek adına vesile olmaktı.”dedi. Başkan Şahin;”Aziz şehitlerimiz, vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü uğruna yaptıkları görev sonucu şanlı bir tarih yazarak, şahadet mertebesine ulaştılar. Bu büyük millet şehit olmayı her zaman onur ve gurur kaynağı olarak görmüştür. Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bağımsızlık, din, vatan, millet, bayrak uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Şehit ailelerimiz vatanımız için en değerli varlıklarını, canlarını feda etmekten çekinmeyen şehitlerimizin bizlere emanetidir.”dedi.

Devletimizin yanımızda yer almasından dolayı mutluyuz.


Elmadağ Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Gündem;”Evlatları vatan için şehit olmuş aileler olarak devletimizin bize sahip çıkmasından, devletimizin ve Belediye Başkanımızın yanımızda yer almasından dolayı çok mutluyuz.”dedi.


Dualar edildi ,şehitler rahmetle anıldı.


Elmadağ Belediyesi’nin düzenlediği gezide Çanakkale’yi ve 1915 yılında yaşanan olayları yerinde gören, müzeyi, şehitlik anıtını, ziyaret eden şehit aileleri, şehitleri rahmetle andıklarını burada yatan şehitlerin sayesinde rahatça dolaştıklarını belirterek bol bol dua ettiklerini kaydettiler.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr