T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Belediyesi İş Güvenliği Eğitiminde

 

Elmadağ Belediyesi çalışanları İş güvenliği Eğitiminde.


Seminerde İş sağlığı ve güvenliği nedir?Unsurları nelerdir?İş kazalarının istatistiksel sonuçları nelerdir? iş kazalarında oluşan zararlar, işçi ve işveren sorumlulukları,yükümlülükleri,iş kazası nedir, nedenleri nelerdir gibi konular hakkında bilgiler verildi.
Uzmanlar tarafından verilen eğitimde; “Sağlık yalnız hastalık ve sakatlığın olmaması değil, bedensel, ruhsal ve sosyal yönden tam bir iyilik hali”  olarak tanımlamaktadır. Bu manada “iş sağlığı” kavramının geniş bir çerçevede anlaşılması gerekmektedir. İş güvenliği, işyerlerindeki çalışma koşullarının sağlık ve güvenlik içinde olmasını temin eden ve Sonucun da iş kazaları ile meslek hastalıklarını azaltan bir bilimdir. İş sağlığı ve güvenliği kavramı; işyeri ile sınırlı sağlık ve emniyet tedbirlerinin yeterli koruma sağlayamayacağını kabul eden, çalışanların sağlığını ve güvenliğini etkileyen, ilgilendiren ve işyeri dışından kaynaklanan riskleri de kapsamına dahil eden bir kavramdır diye ifade edildi.


Önemli olan yaşanılacak bir felaketten önce bilinçlenmektir.

Başkan Şahin; “Çalışanlarımızın sağlığı da, güvenliği de, huzuru da bizim için birinci sırada gelir. Büyük felaketlerin meydana gelmesine neden olan faktörlerin tam olarak neler olduğunu tespit etmek amacıyla her büyük felaketten sonra önemli incelemeler ve araştırmalar yapılmaktadır. Burada dikkat edilecek husus yaşanılacak bir felaketten önce bilinçlenmektir. O nedenle bizler bu konuda hassasiyetimizi bu tür eğitimleri alarak bilinçlenip, kaza oranlarımızı minimuma indirme gayreti içerisindeyiz. Bu eğitimleri aldıktan sonra çalışanlarımızın ihtiyaçlarını belirleyip gerekli çalışmaları yapmayı planlamaktayız.”dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr