T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Minik Öğrencilerin Çalışmaları Görülmeye Değerdi

 

Minik Öğrencilerin Ebru ve Seramik Atölyesi çalışmaları Görülmeye Değerdi.

Elmadağ Anaokulu minik öğrencileri, eğitim öğretim yılı içerisinde yaptıkları el emeklerini, büyüklerine yılsonu sergisi ile sunmanın heyecanını yaşadılar. Serginin açılış kurdelesi, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç tarafından kesildi.

119 öğrencinin çalışmalarının yer aldığı etkinlikte ilginç ve yaratıcı çalışmalar büyük ilgi gördü. Ebru ve Seramik çamurundan çeşitli bibloların yer aldığı çalışmalar takdir topladı. Elmadağ Belediyesi tarafından İlçedeki eğitim camiasında hizmete kazandırılan Gezici anaokulu öğrencilerinin de yaptığı el emeği çalışmalarda etlinlikte yer aldı.

“Aile katılım projesine” velilerden tam destek.

Anaokulu Müdürü Cüneyt İlbars; Çalışmalarında “Aile katılım projesi” kapsamında, veli ile öğrencinin ortaklaşa yaptığı projelerinde yer aldığını belirtti. Velilerin ilgi ve alakasından duyduğu memnuniyeti dile getirirdi. Biz eğitimcilerin velilerin ve yöneticilerin her zaman desteğe ihtiyacı vardır diyen Cüneyt İlbars; “ Eğitime özellikle de okul öncesi eğitime büyük hizmetleri olan Belediye Başkanımız Sayın Gazi Şahin’e teşekkür ediyoruz” dedi.


Çalışmalara Başkan amcalarından tam not.

Minik öğrenciler tarafından yapılan çalışmaları inceleyen ve çok beğenen Başkan Şahin; “ Yeteneklerin en hızlı geliştiği ve biçimlendiği dönemin Okul Öncesi Çağı olduğu bilinmektedir. Bu nedenle 0-6 yaş dönemi; çocuğun gelişiminin en kritik, en ilginç, en çok dikkat isteyen ve ziyan edilmemesi gereken bir dönemdir. Bugün miniklerimizin yaptığı çalışmaları görünce eğitimin önemini bir kez daha anlamış bulunmaktayız. Şimdinin minikleri yarının büyükleri olan bu küçücük öğrencilerimizin yaptıkları el emeği çalışmaları o kadar güzel ki  Sizleri alkışlamak istiyorum” dedi. Okul yönetimine, öğretmenlere emeklerinden dolayı teşekkür ederken, velileri de ilgi ve alakalarından dolayı tebrik etti.

 

 

 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr