T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Avrupa Birliği Öğrencileri Elmadağ'da

 


2013-2015 yıllarını kapsayacak olan ”Biyolojik Çeşitliliğin Korunması Hayatta Kalmamız İçin Tek Yol” isimli projenin 3.toplantısı Elmadağ da gerçekleştirildi.


Elmadağ Şehit Şener Gündem Ortaokulu, Avrupa Birliği Comenius Projesi kapsamında, 6 ülkeden (Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Polonya, Slovakya ve Macaristandan) gelen 28 kişilik öğrenci ve öğretmen grubunu  Türkiye’de ağırladı.
Misafirlerine toplam 5 günlük bir program yapan Şehit Şener Gündem Ortaokulu, hem proje konusunu içeren hem de kültürel etkinliklerle dolu bir program olması için gerekli çalışmalarını program dahilin de gerçekleştirdi.


Biyolojik çeşitliliğin yok olmasının önlenmesi amacını taşıyan proje için Orman ve Su işleri Bakanlığı” ziyareti, Lalahan “Hayvancılık Araştırma Enstitüsü” ziyareti, “Türkiye Tohum Gen Bankası” ziyareti, Biyolojik çeşitlilik sergisi, hatıra ormanı yapılması, biyolojik çeşitlilik açısından dünyadaki 100 sıcak bölgeden biri olan Yenice ormanlarına ziyaret ve daha birçok faaliyet Türkiye toplantısı sırasında yapılmıştır. Bunun yanında Türk kültürünü tanıtan birçok etkinliklerde bulundu.


Uluslararası etkinliklerin çocuklarımızın gelişimindeki rolü


Proje çalışmalarına destek veren ve misafirlerini Elmadağ Belediyesi Düğün salonunda yemekte ağırlayarak, Ankara’yı ve Elmadağ’ı tanıtan kitap hediye eden Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Uluslararası kültürel etkinlikler çocuklarımızın gelişiminde büyük rol oynamaktadır. Ortak ülkelerin kültürlerini tanımak, kendi kültürümüzü tanıtmak yoluyla kültür paylaşımında bulunmalarını, öğrenci ve öğretmenler arasında dostluk bağlarının kurulmasını, yurtdışı tecrübesi edinmelerini ve sosyal beceri, iletişim gibi kapasitelerinin arttırılmasına katkılarını da unutmamak gerekir. Projede emeği geçenlere teşekkür eder,Okulumuza çalışmalarında başarılar dileriz.”dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr