T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Çanakkale Ziyaretleri Devam Ediyor

 

Geçmişini bilmeyenin geleceği olmaz sloganıyla yola çıkan Başkan Şahin;  eğitim-öğretim yılının sonunda Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapan kurs öğretmenlerine, kursiyerlerine ve ailelerine verdiği sözü tutarak Çanakkale Gezisine gönderdi.


Çanakkale’nin şanlı tarihini yerinde gördüler.


2 otobüs halinde yola çıkan grup, rehber eşliğinde Çanakkale Savaşlarının yapıldığı alanları gezdiler, şehitlerimizin ruhuna dua okudular. Güzel bir birliktelik içerisinde yenen öğle yemeğinin ardından ,doğal ve Kültürel değerlerin yanı sıra Dünya Savaş tarihi açısından büyük önem taşıyan ve Türk ordu birliklerinin dünyayı şaşırtan cesaret ve kahramanlıklarının sergilendiği Çanakkale Savaşlarının izlerini taşıyan Gelibolu yarım adasını gezme şansını ve her adım da karşılarına çıkan şehitlere minnetle teşekkür etme fırsatı buldular. Ayrıca Çanakkale Savaşlarında hayatını kaybeden yabancı askerlerin anıt ve mezarlarını gezen gençlerin Çanakkale Gezisi, Atatürk’ün saatinin parçalandığı conkbayırını gördükten sonra sonlanmış oldu.


Bize Sabır ve mücadelenin neleri başarabildiğini gösterdiler.

Otobüslerine binen gençlere ve ailelerine güzel bir gezi geçirmeleri yönündeki iyi niyetlerini ileten Başkan Şahin şunları aktardı: “Çanakkale anlatılması zor bir mücadeledir. Çanakkale’de 250 bine yakın vatan evladımız çok zor şartlarda mücadele edip savaşmışlar, destanlaşmışlar ve şehit düşmüşlerdir. Bize sabır ve mücadele ile nelerin başarılabileceğini ifade etmişlerdir. Sizler Çanakkale’de, o mücadeleyi ve ruhu yerinde görecek ve dinleyeceksiniz. Başkan Gazi Şahin, şehitleri rahmetle andığını ifade ederek Çanakkale nin öneminin iyi anlatılması gerektiğine vurguda bulundu.


Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Gezideki amacımız, hem verdiğimiz sözü tutmak,hem de Aziz şehitlerimizin, vatanımızın topraklarının bölünmez bütünlüğü uğruna yaptıkları görev sonucu şanlı bir tarih yazarak, şahadet mertebesine ulaştığı anları, Bu şanlı geçmişimizi çocuklarımıza yerinde anlatmaktır. Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bağımsızlık, din, vatan, millet, bayrak uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, yüce Allah’tan rahmet diliyorum. ”dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr