T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
İftar Yemeği

 

İlçe Daire Amirleri İftarda Bir araya Geldi.
Elmadağ Belediyesi tarafından düzenlenen İftar Yemeğine, Elmadağ Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin,Garnizon Komutanı Ahmet Keleşoğlu, İlçe Emniyet Müdürü, Elmadağ Barutsan Müdürü, HASİAD Başkanı,Ak Parti İlçe Teşkilat Başkanı Eyyüp Tekiner ve Teşkilat Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri,  Elmadağ Meslek Yüksek Okulu Müdürü, Şehit aileleri, Sivil Toplum Örgütleri, İlçe Daire amirleri, Okul Müdürleri ve Muhtarlar katıldı.
Başkan’ dan Teşekkür
1.000 kişinin katıldığı gecede okunan kuranı kerim tilaveti ve ilahiler eşliğinde açılan orucun ardından konuşma yapan Başkan Gazi Şahin ” Ramazan Ayı, kulun sadece yemeden içmeden kendisini uzak tuttuğu değil, her dönemde olduğu gibi her türlü tutum ve davranışını da kontrol altında bulundurduğu günler ve ibadetle geçirdiği gecelerdir. Ramazan Ayı, kulun Rabbini tanıdığını ve ona itaatini arz ettiği zaman dilimidir. Kulun Rabbi ile her daim iletişimde olduğu süreçtir’ diyerek Ramazan Ayının önemini dile getirdi. Böyle güzel ve anlamlı bir günde sağ olun, bizleri yalnız bırakmadınız, davetimize icabet ettiniz, hep beraber burada bulunmaktan, sizleri burada görmekten, ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Cenab-ı Allah, tutmuş olduğumuz oruçları kabul etsin diyerek saygılarımı sunuyorum” dedi.
 

Birlik ve beraberlik ayında, Yardıma muhtaç ailelere yardım eli uzatalım.

Başkan Şahin; Belediyemiz imkânları ile her gün hazırladığımız yemekleri, daha önce tespiti yapılan, yaşlı ve yatalak hasta olan vatandaşlarımızın evlerine iftardan önce ulaştırıyoruz ve yardıma muhtaç olan aileleri tespit edilerek kurum ve kuruluşların da yardımıyla evlerine gıda paketleri gönderiyoruz. Birlik ve beraberlik ayında, Yardıma muhtaç ailelere yardım eli uzatalım.” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr