T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ÇOCUK İFTARI İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAM

 

İlçe genelindeki çocukların birlik, beraberlik ve manevi duygularını pekiştirerek kaynaşmalarını sağlamak amacıyla ve Ramazan akşamlarını doya sıya yaşamaları için Elmadağ Belediyesi tarafından “çocuk iftarı” düzenlenecek.

Çocuklarımız hem öğrenecek hem de eğlenecek.
24.07.2014 tarihi akşamında yapılacak olan iftar yemeğinde; İlçe Müftülüğü tarafından okunacak olan kuranı kerim tilaveti ve ilahilerden sonra açılacak oruçların ardından, şişme oyun parkında doya sıya eğlenecek olan çocuklar, palyaço, tahta bacak, ateşbaz, Hacivat karagöz gösterileri ile eğlenirken Osmanlı şerbeti, pamuk helva ve macun ile de ağızlarını tatlandırarak eski Ramazanların tadına varacaklar.

Çocuklarımıza Ramazanın Farkındalığını Anlatabilmeliyiz.
Başkan Gazi Şahin;  “Ramazan kültürünün yeni nesillere aktarılması için düşünülen Çocuk iftarımız, dinimizi, kültür ve geleneğimizi yaşatmanın bir yoludur. Çocuklarımızı sıkmadan, zorlamadan, bir eğlence atmosferi içinde onlara Ramazan'ı ve orucu anlatmak, sevdirmek, onları birbiriyle tanıştırmak, toplumsallaşmalarını sağlamak, birey olarak onlara değer verdiğimizi gösterebilmek, Ramazanın farkındalığını anlatabilmek için 1.000 kişilik çocuk iftarımız için hazırlıklarımız devam etmektedir.”dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr