T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Ramazanda Gönül Kapıları Yetim Çocuklar İçin Açıldı

 

Yetim çocuklar için el ele veren İslam Dünyası Ramazanın 15.gününü “Dünya Yetimler Günü” olarak ilan etti. Bu kapsamda Ramazan Bayramı öncesinde sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinden birisini sergileyen Elmadağ Belediyesi yetim ve öksüz çocuklar için iftar yemeği düzenledi.
Kardeşlik İftarında bir araya geldiler.
Başkan Gazi Şahin; “Ramazan bize sabrı, açlığı ve daha birçok duyguyu öğretiyor, Ramazan ayı sevgi, hoşgörü, merhamet ve manevi duyguların çok daha yoğun yaşandığı zaman dilimleridir.” Dedi. Başta öksüz ve yetimler olmak üzere yardıma muhtaç kişilere el uzatılmasının bu mübarek günlerde daha anlamlı olduğunu belirtti.
Başkan Şahin;” Çocuklarımız için düzenlenen bu tür programlar sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerindendir. Mübarek Ramazan ayında kurulabilecek en güzel iftar yemeğinde bulunuyoruz. Bugün burada “Kardeşlik İftarımıza” katılarak bizleri memnun eden öksüz ve yetim kardeşlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.”dedi.
Kuranı kerim tilaveti ve ilahiler eşliğinde açılan oruçların ardından çocuklar birbirleriyle tanışma ve kaynaşma ortamı buldular. İlçe Müftüsü Faruk Turhan’ın şükür duasının ardından program hediye takdimi ile sona erdi.

 

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr