T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ELMADAĞ BELEDİYESİ VE ESNAFLARDAN İFTAR YEMEĞİ

 

Elmadağ Belediyesi ve Esnaflar Ramazan ayının getirdiği manevi atmosfere uygun bir program hazırladı. Elmadağ Seğmenler çarşısı önünde mahalleler arası komşuluk ilişkilerini pekiştirmek, aynı sofrayı paylaşmak, çocuk, genç, yaşlı demeden ayrım yapmadan düzenlenen iftara; Belediye Başkanı Gazi Şahin, Meclis Üyeleri, Muhtarlar, İlçe Daire amirleri, Ak Parti İlçe Başkanı Eyyüp Tekiner, Esnafların aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 Elmadağ’ da Belediye ve esnafların birlikte düzenlediği iftar yemeği ne katılım yoğundu.
Esnafların kendi elleriyle de servis yaptığı ve yaklaşık 1.500 kişinin katıldığı iftar yemeğinde ilahiler okundu, sohbetler yapıldı, hep birlikte teravi namazı kılındı. Vatandaşlar için verilen iftarda birlik ve beraberlik içerisinde sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın bir örneğini sergilemiş oldu.
 Başkan Gazi şahin; “İftar sofralarımız, tanışmaya, kaynaşmaya, birlik ve beraberliğin gelişmesine büyük katkı sağlıyor. Birbirini tanımayan komşuları, apartman sakinlerini, zengin-fakir demeden aynı sofrada buluşturuyor ve muhteşem bir kardeşlik ortamı oluşturuyoruz.”dedi.
 Başkan Şahin,”Mübarek Ramazan ayı bereketi, güzelliği, veyzi mağfiretiyle, hepimizin çoluğuna, çocuğuna, eşimize, dostumuza, işimize, ticaretimize, idaremize, yönetimimize sirayet etsin, Allah bu aziz milletimimize bayramı da görmeyi nasip etsin inşallah. Değerli hemşerilerim ilahiler ve semazenler eşliğinde Allah bizlere esnafımızla birlikte siz değerli kardeşlerimizle birlikte iftar etmeyi nasip etti. Cenab-ı Allah izin verirse esnafımızla birlikte önümüzdeki yıllarda yapacağımız iftar soframız, komşularımız la daha da büyüyecek. İftar sofranız geçmişlerinize rahmet eylesin, keselerinize bereket versin. Davetimize icabet eden tüm misafirlerimize çok teşekkür ediyoruz.”dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr