T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
“Kitaplar Çöp Olmasın”

 

Elmadağ’da kitap sevgisi gün geçtikçe artıyor. Bunun farkında olan Elmadağ Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa bir proje başlattı. Kitaplar çöp olmasın adı altındaki projeyle hiçbir kitap yakılmayacak veya çöpe atılmayacak.

Elmadağ Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü proje sahipsiz kalmadı.

“Kitaplar Çöp Olmasın” projesi halktan ve Elmadağ’daki okullardan büyük destek aldı.
Elmadağ’ın bilgi ve kültür seviyesini en üst seviyeye çıkarmaya yönelik olan bu projeye en büyük desteği Elmadağlı vatandaşlar sağladı.

Vatandaşlar kullanılmayan kitapları bizzat kendi elleriyle veya çocukları aracılığıyla belediye binası Beyaz Masa birimine getirerek projenin en büyük destekçileri olduklarını ispatladılar.

“Kitaplar Çöp Olmasın “projesi kapsamında bir değerlendirmede bulunan Başkan Gazi Şahin, projeyle ilgili hedeflerini şöyle sıraladı.” Kitaplar geleceğin teminatıdır. Kitaplarımıza sahip olduğumuz ölçüde geleceğimize sahip oluruz. Bu projedeki amacımız kitapların çöpe atılmaması ya da bir şekilde yok edilmemesidir. Proje kapsamında toplanan kitaplar okullara verilecektir. Okulların ya da kütüphanelerin taleplerine cevap veremeyecek kadar yıpranmış veya geçerliliğini yitirmiş kitaplar ise belirlenen bir okulda toplanıp geri dönüşüme kazandırılacaktır” dedi.

Konunun en yakın muhatabı olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ise Elmadağ Belediyesi’nin başlatmış olduğu bu projeye yürekten destek olacaklarını söyledi. Saim Kuş, Gazi Şahin’i eğitimin en büyük destekçisi olarak gördüğünü ifade ederek Başkan Gazi Şahin’in Elmadağ’a çok şey kazandıracağından emin olduğunu söyledi. Saim Kuş projeye her kesimin destek olmasını istedi.

Vatandaşların projeye destek kapsamında kullanılmayan kitapları Elmadağ Belediyesi’ne veya en yakın okula getirmeleri gerektiği, “Kitaplar Çöp Olmasın” projesinin belirli bir zaman aralığında bir proje olmadığı her zaman için bu projenin geçerli olduğu bildirildi.

Proje kapsamında toplanan kitaplar belirlenen okulda toplanıp ayrıştırma işlemine tabi tutulduktan sonra okullara verilmiştir. Kullanılmayacak kadar yıpranmış olan kitaplar ise geri dönüşüme kazandırılmıştır.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr