T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Afet Sonrası Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor

 18 Ağustos Pazartesi günü meydana gelen sel afetinde, Elmadağ İlçesine bağlı olan Aşağı Kamışlı, Yukarı Kamışlı, Deliller ve Kuşçuali mahallelerinde 1.200 dönümlük ekili ve dikili alan hasar gördü. Hasar sonrası bu bölgelere Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Aski Genel Müdürlüğü ve Elmadağ Belediyesi ekiplerince hemen müdahale edilmeye başlandı ve halen belirtilen mahallelerde; 4 Greyder, 2 Dozer, 2 Loder, 5 Traktör kepçe, 3 Ekskavatör,7 Kamyon ile düzenleme çalışmalarının, dere ıslahı ve hasar tespit çalışmalarının devam etmekte olduğu belirtildi. 

Balaban çayında kapanan menfez geçişlerinin temizliğinin yapıldığı, Kuşçuali Çeltek deresi, Ilıca deresi, Kamışlı deresi, Polatlar bölgesi Karaboğaz deresi, Şahinler mevkiinde ise dere ıslahı ve menfez geçişleri çalışmalarının hızla devam etmekte olduğu bildirildi.

Başkan Şahin çalışmaları bizzat takip ediyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen ve bizzat takip eden Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Aşırı yağışlarda maddi ve manevi zarar gören halkımızın mağduriyetini giderebilmek amacıyla, riskli alanlarda bulunan dereler ıslah edilerek ekili ve dikili alanlara zarar vermemesi, can ve mal kaybı yaşanmaması için taşkın tehlikesi bulunan, çirkin görüntüler oluşturan, çevreye zarar veren alanlar temiz, düzenli ve güvenli hale dönüştürülüp, bundan sonraki yaşanabilecek su taşkınlarında karşı gerekli önlemler alınmaktadır. Afetten etkilenen tüm hemşerilerimize tekrar geçmiş olsun diyor ve çalışmalarımızın aralıksız devam edeceğini belirtmek istiyorum.”dedi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr