T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
30 Ağustos Zafer Bayramının 92. Yıldönümünü Kutladık

 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Atatürk ve Silah Arkadaşları Saygıyla Anıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92.nci yıldönümü Ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Elmadağ’da da törenle kutlandı. 

Elmadağ Hükümet Konağındaki törene Elmadağ Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkan Gazi Şahin, Garnizon Komutanı Albay Orhan Bıçkıcı, İlçe daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri, muhtarlar, okul müdürleri, özel kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Tören, Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma, Elmadağ Garnizon Komutanlığı’nda görevli subay tarafından yapıldı.

30 Ağustos Zaferi, Bağımsızlık düşüncesinin sembolüdür.

Görevli Subay, Büyük Önder Atatürk’ün; “ Bir millet tarafından tamamen benimsenen bir fikrin, ne kadar güçlü ve ne kadar zinde bir kuvvet olduğunun en güzel bir misali olarak kalacağını” ifade ettiği, bağımsızlık düşüncesinin sembolü haline gelen bu zaferle, aziz milletimiz, birlik ve beraberliğinden asla taviz vermeyeceğini, hürriyet ve istiklalden hiçbir surette vazgeçmeyeceğini dünyaya bir kez daha ilan etmiştir” dedi.

Tören sonrası Garnizon Komutanlığı tarafından hazırlanan Atatürk Sergisi ilgiyle incelendi.

Başkan Şahin; “ 30 Ağustos, Topyekun bir varoluş mücadelesi destanıdır”

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’de yaptığı açıklamada; “Kurtuluş Savaşının son merhalesi olan 30 Ağustos zaferi, aziz Türk Ulusu ile kahraman ordusunun, ebedi toprağını Mustafa Kemal’in önderliğinde milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde bir birine kenetlenerek sürdürdüğü topyekun bir varoluş mücadelesi destanıdır.30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutluyor saygılarımı sunuyorum.”dedi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr