T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Badminton Şampiyonasında Kupalar sahiplerini buldu

 

Badminton Şampiyonası sona erdi. Yoğun ve yorucu geçen Şampiyona sonrası Milli sporcular Başkan Gazi Şahini makamında ziyaret ettiler.

Elmadağ Lisesi Badminton Takım hocası Milli Antrenör Üstün Köksal ; Türkiye Şampiyonasında tek kızda Kader İnal ikinci, tek erkeklerde Metin Pehlivan 1. karışık çiftlerde Metin Pehlivan,Kader İnal 1. ve tek erkeklerde 3. oldular.17 Yaşaltı Balkan Şampiyonasında; Türkiye takım halinde 1. oldular.Ferdi müsabakalarda tek kızlarda Kader İnal 1. oldu karışık çiftlerde Kader İnal ve Metin Pehlivan 2. Oldular. Bulgaristan Olimpiyat Eleme Turnuvasında tek kızlarda Kader İnal 1.çift kızlarda Fatma Nur Yavuz, Kader İnal 1.karışık çiftlerde Melih Turgut, Fatma Nur Yavuz 2. oldular.Genç Türk Milli Takımı sırası ile Yunanistan, G.Kıbrıs, Arnavutluk’u 5-0 yenerek Yarı finale çıktı. Yarı Finalde tekrar Yunanistan ile karşılaşan Millilerimiz Yunanistan’ı tekrar 5-0 yendi.Final’de Fransa ile karşılaşan Milli Takımımız Fransa’yı da 3-0 yenerek Akdeniz Kupasının sahibi oldu. Ayrıca Ferdi müsabakalarda da Milli Takımımız 5 kategorinin tamamında Şampiyon oldu.”dedi.


Kupalar sahiplerini buldu.


Üstün Köksal ; Tek Erkeklerde ; Ömer Altınköprü Şampiyon olurken, Tek Bayanlarda Kader İnal Şampiyon, Çift Erkeklerde Ömer Altınköprü-Nazım Delen Şampiyon, Çift Bayanlarda Kader İnal-Fatmanur Yavuz Şampiyon ve Karışık Çiftlerde Melih Turgut-Fatmanur Yavuz Şampiyon oldular.Ayrıca Tek Erkeklerde; Nazım Delen, Tek Bayanlarda Emine Demirtaş ve Karışık Çiftlerde Oktay Aydın-Emine Demirtaş 2.oldular.Yine Tek Erkeklerde; Melih Turgut ve Oktay Aydın 3.oldular.Milli Takımımızı Akdeniz Kupasında Milli Takım Antrenörümüz Üstün Köksal, Sporcular; Kader İnal, Fatma Nur Yavuz, Emine Demirtaş, Melih Turgut, Nazım Delen, Ömer Altınköprü ve Oktay Aydın yer aldılar.”dedi.


Başarılarınızın artarak devam edeceğine olan inancımız tam.

Makamında ağırladığı sporcular ile sohbet eden Başkan Gazi Şahin; “ Sizlere verilen desteğe ve emeğe, kupalar ve madalyalar ile yani başarı ile cevap veriyor olmanız bizleri mutlu ederken, verilen desteklerin de boşa gitmediğini gösteriyorsunuz” dedi. Başarının sadece kupa ve madalya olmadığını da belirten Başkan Şahin; “ Başarı; katıldığınız bir şampiyonada, bir turnuvada, güzel ahlakınız ve efendi sporcu kimliğiniz ile adınızdan söz ettirebilmektir. Kupa ve madalya ise bu kimliğinizi süsleyen unsurlardır. Onun için gerek başarılarınızdan, gerek ise ahlaklı birer sporcu olmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyor, başarılarınızın devam edeceğine olan inancımızın tam olduğunu belirtmek istiyorum” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr