T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Başkan Şahin Öğrencinin de Velinin de Yüzünü Güldürdü

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in, eğitime verdiği destek tüm hızla sürdürüyor. Başkan Şahin yaklaşık 700 öğrenciye giyim ve kırtasiye yardımında bulundu.

Belediye Başkanı Gazi Şahin’in eğitime yüzde yüz desteği çeşitli alanlarda sürüyor. Başarılı öğrencileri ödüllendiren, öğrencileri spor yapmaya motive eden ve yaz okullarına sağladığı destekle adından söz ettiren Şahin, 2014 – 2015 yılı Eğitim Öğretim döneminde yaklaşık 700 öğrenciye yardım etti.

Okul Müdürleri ve Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce yapılan tespitler sonucunda belirlenen ailelerin çocuklarının yüzleri yine güldü. Öğrenci velileri çocuklarının giyim ve kırtasiye ihtiyaçlarını Belediyeden aldıkları eğitim yardımı kuponlarıyla mağazalardan dilediği gibi ihtiyaçlarını karşıladılar. Çocuklarının ihtiyaçları tamamlandıkça velilerin de yüzü güldü.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, özellikle ekonomik durumu yeterince iyi olmayan öğrencilere öncelik verdiğini bunun yanı sıra başarılı öğrencileri de ödüllendirdiğini söyledi.

Şahin, “Eğitime çok yönlü destek olmalıyız.”dedi.

Elmadağ Belediyesinin yaptığı yardımlar neticesinde mutlu olan öğrenciler başarılı olacaklarını ifade ettiler. Eğitime yönelik desteğin belirli zamanlı olmadığını ifade eden Başkan Gazi Şahin Okulların eksiklikleri tespit edilerek iç dış boyaları, çevre düzenlemeleri, temizlik çalışmaları ile “Eğitime çok yönlü destek olmalıyız.”dedi.
  
 

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr