T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Semerkanddan Yardım Eli

 

Elmadağ Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından hayra vesile olmak amacıyla Elmadağ’ da kermes açılışı yapıldı.
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Semerkand Vakfı Elmadağ sorumlusu Bülent Bulut, Hüseyin Gazi Semerkand Vakıf Sorumlusu Abdullah Köse, Semerkand Vakfı 6.Merkez Kermes ve Birim  sorumluları, Kayaş Semerkand sorumlusu, ve gönüllüleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Başkan Şahin Kermesin açılışını gerçekleştirdi.


Başkan Gazi Şahin yapmış olduğu konuşmada; Semmerkand vakıf çalışmalarını yakından takip ettiğini ifade etti .Kendisine Semerkand yayınları tanıtıldı. Başkan Şahin; “ Bu tür organizasyonlar birlik ve beraberlik için çok önemlidir.İhtiyaç sahibi öğrencilere destek olmak için açılan kermes de alışveriş yapan Başkan Şahin; “ Eğitime destek için yapılan ve yapılacak her türlü organizasyona imkânlar çerçevesinde destek oluruz. Yeter ki geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz en iyi imkânlarda eğitim alsınlar” dedi.  

Elmadağ Şube Başkanı Bülent Bulut kermese hazırlık sürecinde kermes malzemesi toplayan gönüllülere,el emeği göz nuru çeyiz malzemelerinin dikimi,hazırlanması ve sergilenmesinde gayretin büyüğünü gösteren bayanlara ,bağışta bulunan esnaflara,kermeste  hizmet edecek gönüllülere teşekkür etti.

 
Kermeste yatak takımlarından konfeksiyon ürünlerine el işi çeyizlik ürünlerden,yöresel tatlardan hazırlanmış yiyecekler ve içeceklere kadar bir çok ürün sergilenmektedir.


 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr