T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ'da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

 


Elmadağ’da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla kutlandı.

Elmadağ’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 28 Ekimde Hükümet Konağındaki Atatürk Anıtına çelenk konulması töreniyle başlarken,29 Ekim’de Elmadağ İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü Tesislerindeki coşkulu kutlamalar ile devam etti.
 
İlçe Spor Müdürlüğü sahasındaki etkinlikler, Protokolün halkı ve öğrencileri selamlaması ile başlarken, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma ile devam etti.
 
Şiirler Eşliğinde Yapılan Tören Geçidi Alkışlar ile Yapıldı.

Şiirler eşliğinde yapılan geçit töreni sırasında vatandaşların alkış tutarak tören geçidine eşlik etmeleri ise Cumhuriyet Bayramına renk kattı. Tören geçidinin ardından okullarca hazırlanan halk oyunları, folklor,jimnastik  gösterisi yapıldı.

Başkan Gazi Şahin; “Amacımız; bize bırakılan bu büyük mirasın gelecek nesillere en güzel şekilde anlatılarak bırakılması”

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; 91. Yaşını kutladığımız Cumhuriyet Bayramımızın her zaman ki gibi birlik ve beraberlik ruhu içerisinde coşkulu bir şekilde yapıldı” dedi. Tüm Ülke genelinde, 91. Yaşını büyük bir onur ve gurur ile kutladığımız Cumhuriyet Bayramımız Türk Milletinin en büyük bayramlarındandır. Amacımız; bize bırakılan bu büyük mirasın gelecek nesillere en güzel şekilde anlatılarak bırakılması” diyen Başkan Gazi Şahin; “ Tüm Ülke halkının Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr