T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Büyük Önder Saygıyla Anıldı

 

Ülkenin dört bir yanında büyük bir üzüntüyle ölümünün 76. Yıldönümünde anılan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için Elmadağ’da da tören düzenlendi.
Elmadağ Hükümet konağında Atatürk anıtına çelenk konulması ile başlayan programa; Elmadağ İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Garnizon Komutanı Orhan Bıçkıcı, Siyasi parti temsilcileri ve İlçe daire amirleri katıldı. Çelenklerin Atatürk anıtına konulmasından sonra Saat 09.05’de sirenler eşliğinde Ata için iki dakikalık saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşundan sonra Elmadağ Belediyesi Kent Orkestrası eşliğinde İstiklal marşı okunurken bayrak yarıya çekildi.


“10 Kasım Atatürk’ü Anma” Programı Düzenlendi.


Hükümet konağındaki törenden sonra Elmadağ Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda “10 Kasım Atatürk’ü Anma” programına geçildi


Öğrencilerin Gözyaşları Eşliğinde Okuduğu Şiirler İse Ayakta Alkışlandı.

Program Gümüşpala İlköğretim öğrencileri tarafından “ Atatürk” konulu şiirler okunmasıyla devam etti. Şiir okuyan öğrencilerin gözyaşları eşliğinde okuduğu şiirler ise ayakta alkışlandı.


Başkan Şahin; “ Cumhuriyetimize, hizmetlerimizle, düşüncelerimizle ve en önemlisi yüreğimizle sahip çıkıyoruz”
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Zor şartlar altında kurulan bu büyük Cumhuriyetin kurucusu olan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Bizlere bırakılan en büyük hazinenin yılmaz bekçileri olarak bu büyük Cumhuriyete hizmetlerimizle, düşüncelerimizle ve en önemlisi yüreğimizle sahip çıkıyoruz” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr