T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ da Aşure bereketiyle dağıtıldı

 Elmadağ Belediyesi ve HASSİAD(Hasanoğlan Sanayici ve İşadamları Derneği) işbirliğiyle Mübarek Muharrem ayı dolayısıyla Aşure günü düzenlendi.
Başkan Şahin; Mübarek Muharrem ayı dolayısıyla yapılan Aşure geleneğini yaşatmak istediklerini belirterek, Elmadağ , Hasanoğlan ve Yeşildere olmak üzere toplamda 5 camiye aşure çadırı kurduklarını, Müftülük tarafından tüm okunan dualarla hazırlanan aşurenin, öğle namazına müteakiben, tüm camilerden okunan mevlidi şerif ten sonra Tasavvuf müziği eşliğinde ,Belediye personelleri tarafından 5 bölgede ikramda bulunulduğunu ifade etti.
Hadis-i şerif te belirtildiği gibi;”Her kim Aşure Gününde ailesine ve ev halkına ikramda bulunursa, Cenab-ı Hak da senenin tamamında onun rızkına bereket ve genişlik ihsan edermiş diyen Başkan Şahin; Bu aile mefhumunun içine akrabalar, yetimler, kimsesizler, konu komşular da yer almaktadır, fakat bunun İçin fazla külfete girmeye, aile bütçesini zorlamaya lüzum olmadığını, Herkesin imkânı ölçüsünde ikram edebileceğini ifade etti. Belediyemizin aşçıları tarafından yapılan aşureyi yine Belediye çalışanlarımızla vatandaşlarımıza dağıttık. Birlik ve beraberlik içerisinde Aşure günümüze katılan vatandaşlarımıza teşekkür ediyor afiyet olsun Allah kabul etsin diliyoruz.”dedi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr