T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ELMADAĞ BELEDİYESİ YÖNETİMİ GÖZDEN GEÇİRDİ

 

KKTC’DE -BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN:’’Personelimize bilgisel anlamda yatırım yaparak, sürekli kendimizi yeniliyor, geliştiriyoruz’’-

Elmadağ Belediye Başkanlığı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Girne kentinde, Meclis Üyeleri, Başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin katılımıyla Yönetimi Gözden Geçirme Toplantısı düzenledi.

Sunumlar ISO 9001 VE ISO 10002 Standartlarına uygun olarak hazırlandı.

Toplantıda birim müdürleri, belediyenin 2014 yılında yapılan faaliyetleri ile 2015 hedeflerini, ISO 9001 ve ISO 10002 standartlarına uygun olarak hazırladıkları sunumlarıyla bilgilendirdiler.

Başkan Şahin konuya ilişkin yaptığı açıklamada, müşteri odaklı hizmet anlayışı ile Toplam Kalite Yönetimi çalışmaları çerçevesinde her 6 ayda belirledikleri hedeflerdeki başarı yüzdelerini değerlendirdiklerini,değerlendirmeler sonucunda eksiklik saptanan alanlarda çözüm önerileriyle birlikte düzeltici önlem kararları aldıklarını bildiren Şahin sözlerini şöyle sürdürdü; ”Kaliteli bir yaşamın biçimi ve sınırı yoktur. Üstün ve kaliteli bir yaşam anlayışımızla, personelimize bilgisel anlamda yatırım yaparak, sürekli kendimizi yeniliyor, geliştiriyoruz. Çağdaş Belediyeciliğin hizmet anlayışı içinde, kurum içi eğitime yoğunluk veriyoruz. Kalite faaliyetlerini gerçekleştirecek bilgi ve beceriyi edinebilmeleri için personelimizi, seminerler ve eğitim programlarıyla bilgilendiriyoruz.Kurumsallaşmaya yönelik gerçekleştirdiğimiz bütün çalışmalarımızın ana hedefinde vatandaşa kaliteli hizmet sunmak yatıyor.”dedi.

Başkan Gazi Şahin; birim müdürlerinin hazırladığı sunum, hizmet ve  emeklerine teşekkür ederek, yapılan ve önümüzdeki yıl gerçekleşecek çalışmaların Türkiye ve Elmadağ halkına güzellikler getirmesini diledi.

-VERİLEN EĞİTİMLER-

     MedyaLeon ile A&C Danışım işbirliği ile düzenlenen organizasyon kapsamında TRT spikeri Derya Kaya ‘’Liderlik, etkili iletişim sanatı, beden dili ve kişisel gelişim’’ Rufan Korkmaz ise ‘’Yönetimin yeniden gözden geçirilmesi ve kalite standartları’’ konusunda eğitim verdi.

Elmadağ Belediyesi meclis üyeleri ve Elmadağ personeli daha sonra Girne’de kardeş belediye olan Esentepe Belediyesini  ziyaret etti. Ziyarette her iki belediye başkanlığı, faaliyetleri, geçim kaynağı, turizm ve kültürel değerler hakkında karşılıklı bilgi alışverişi yaptı. Esentepe Belediye Başkanı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek 12 Ocak 2015 tarihinde Elmadağ Belediyesini  ziyaret edeceğini bildirdi. Elmadağ Belediyesi tarafından kardeş belediyeye, Osmanlı turası ve Elmadağ’ı anlatan şehrengiz hediye edildi.  
 

-KKTC’YE TARİHİ TUR-

2 gün süren eğitim programının ardından rehber eşliğinde KKTC’nin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret eden belediye Meclis üyeleri ve belediye personeli, Beylerbeyi Köyü, St.Hilarion tepesi , Bella Pais Manastırı, Girne Kalesi, Karaoğlanoğlu Şehitliği ve Müzesini ziyaret etti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr