T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ÇAMLIK HER MEVSİM ÇOK GÜZEL‏

 

Elmadağ da 162 dönüm üzerine kurulu Çamlık piknik alanı yoğun kar yağışı nedeniyle beyaza bürünerek kart postalları aratmayacak güzelliklere sahne oldu.


Kar yağışı Çamlık ‘ın güzelliğine güzellik kattı.


Başkan Şahin; “Çamlık bölgesinin kamelya ve barbeküleri, spor alanları, yürüyüş ve piknik alanları gibi faaliyetlerinin tamamlanmasıyla vatandaşlarımızın günün stresini atabilecek, ailesiyle hoş vakit geçirebilecek bir rekreasyon alanına sahip olduğunu belirtti. Yaz- kış güzel günlerin anısına ev sahipliği yapacak olan Çam ağaçları ile yoğun oksijen deposu konumunda bulunan, piknik alanını herkesin mutlaka görmesini, burada aileleriyle birlikte zaman geçirmelerini tavsiye etti.


Beyaz örtü Tarımın verimlilik oranı artacak.


Yoğun yağan kar yağışı hem çocukların hemde İlçede tarım ile uğraşan geçimini bu yolla sağlayan birçok müteşebbisinde yüzünü güldürdü. Başkan Şahin;”İlçe genelinde Durmak bilmeyen Kar yağışı, tarım ürünlerini soğuğa karşı koruduğu gibi toprak neminin artmasına ve yer altı suyunun zenginleşmesine katkı sağladığı için İlçemizdeki tarım verimlilik oranının artacağına inanıyoruz."dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr