T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Tezhip Kursuna Yoğun İlgi

 

Orta Asya’dan Anadolu’ya Gelen Türk Sanatına Yoğun İlgi

Elmadağ Belediyesi ile İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Elmadağ Belediyesi Kültür Merkezinde açılan tezhip kursu Elmadağ halkı tarafından yoğun ilgi gördü.
Hafta içi ev hanımlarına, hafta sonu ise çalışan hanımlara yönelik hizmet veren kursa katılan kursiyerler; hem huzurlu ve hoş bir zaman geçirdiklerini hem de anlamlı bir sanat öğrendiklerini belirttiler. Kursun açılmasında emeği geçen Belediye Başkanı Gazi Şahin’e ve Halk Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ettiler.

“Tezhip sanatının güzelliği ayrıntısında gizlidir”
Belediye Başkanı Gazi Şahin; “.Bu sanat çok uzun bir tarih sürecinden günümüze gelmiştir. Bütün uygarlıklarda bir şeyleri süsleme, güzelleştirme, bir şeylere zengin ve hoş görünümler kazandırma olgusu vardır, bundan sonra da hep olacaktır diye düşünüyorum.”dedi. Kursiyerlerin çalışmalarını inceleyen Başkan Şahin; “tezhip sanatının güzelliği ayrıntısında gizlidir.Diyebiliriz ki, tüm güzel sanatların temelini oluşturur. Çünkü kurallarına uygun çalışılmış bir tezhip kompozisyonunda sanat adına her şeyi görmek mümkündür.”diye ifade etti.
Kurs bitiminde 30 kursiyerin yapmış olduğu sanat eserlerinin sergiye çıkacağı ve kursu başarıyla bitirenlere usta öğretici sertifikası verileceği bilgisi alındı.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr