T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
KADINLAR GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI‏

 
 Elmadağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Kültür Merkezinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı düzenlendi.
“Kadınlarımızı sadece 8 Martta 1 gün değil 365 gün kutlamalıyız.

Yoğun ilgiyle katılım sağlanan programda konuşma yapan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Bizler, cenneti annelerin ayağının altına seren bir dinin mensuplarıyız. Türkiye’mizde kadınlar, hem toplumumuzun hem de ailenin temel parçasıdır.” dedi. Kadınların mutlu olmadığı ve dışlandığı bir ülkenin hiçbir zaman ilerleyemeyeceğini, Hayatın her aşamasında kadınların başarılı çalışmalar yaptığını dile getirdi. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın olduğunu söyleyerek, kadınlara yönelik her türlü çalışmanın yanında yer aldıklarını belirtti.

Başkan Şahin; “Eşimize, annemize, çocuğumuza kısacası herkese iyi davranırsak, kimsenin kalbini kırmazsak, dirlik olur, birlik olur,huzur,mutluluk ve sonunda saadet olur.”dedi ve doğumdan ölüme kadar hayatımızın her anında varlıklarını hissettiğimiz bizi biz yapan tüm kadınlarımızın bu özel gününü kutlarım.”dedi.

Şiirler okunurken duygulu anlar yaşandı.

Programda: öğrenciler ve Belediye kursiyerleri tarafından günün anlamına uygun şiir ve türkü dinletisi ile katılımcılar duygu dolu anlar yaşadı, Belediye Kent tiyatrosu öğrencileri tarafından Cuma bey ve piril hanım adlı tiyatro gösterisi ile kadınlarımızın hayatlarındaki zorluklar başarılı bir şekilde perdeye yansıtıldı, Belediye seğmen ekibi gösterileri ve grup hasretten türkülerle eğlenceli anlar yaşandı.

Program sonunda Belediye Başkanı Gazi Şahin ve eşi Ayşe Şahin tarafından programa katılanlara hediye takdim edildi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr