T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
İstiklal Marşı Okuma Yarışması

 

Elmadağ’da, İstiklal Marşını En güzel Ezbere Okuma Yarışması Düzenlendi.

Elmadağ Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği yarışma, Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleştirildi. Yarışmaya, İlçe Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, Garnizon Komutanı Orhan Bıçkıcı, İlçe Emniyet Müdürü Murat Baz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç, Siyasi parti temsilcileri, Daire amirleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Dereceye girenler ödüllendirildi


İlçe geneli tüm okulları kapsayan İstiklal Marşını en güzel okuma yarışmasın da duygulu anlar yaşandı.Yarışma sonunda dereceye giren öğrenciler Elmadağ Belediye Başkanı tarafından birinci olanlar yarım altın, ikinci olanlar çeyrek altın üçüncü olanlar ise gram altın ile ödüllendirildiler.


Önemli olan İstiklal Marşımızı anlayarak okumaktır.


Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “İstiklal Marşımız sıradan bir şiir değildir, İstiklal Marşımızı anlayarak okumak çok daha anlamı olacaktır.Mehmet Akif Ersoy, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılacağına olan inancını, Türk askerinin yürekliliğine ve özverisine güvenini, Türk ulusunun bağımsızlığa, yurduna ve dinine bağlılığını dile getirdiği İstiklâl Marşımızı ezbere en güzel okuyan öğrencilerimizi alkışlıyor ve hepsini tebrik ediyorum.” dedi.

 


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr