T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’a Kardeş Şehir

 Elmadağ Belediyesi ve Mishinskiy Şehir Yönetimi (Başkortostan Cumhuriyeti – Rusya Federasyonu) arasında anlayış ve kardeşlik ilişkileri başladı. Mishkinskiy artık Elmadağ’ın kardeş şehri.

Rusya Federasyonu’na bağlı Başkortostan Cumhuriyeti’nin başkenti Ufa’dan Ufa Belediye Başkan Yardımcısı Sıntımir Bayazitov Dış Ekonomik İlişkiler Ticaret ve İş Bakanlığı’ndan Sergey Yetimov, Dış İlişkiler Bölümü Başkanı Ruslan Mirsayapov, Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Arthur İskayev beraberindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Ramazan Kabasakal ve Başkan Yardımcısı Mahsun Sun ile birlikte Elmadağ’a gelerek kardeş şehir ilişkilerini resmen başlattılar.

Kardeşlik havasının hakim olduğu ortamda Başkan Gazi Şahin, Ufa Belediye Başkan Yardımcısı Sıntımir Bayazitov’le birebir sohbet ederek kardeşlik havasını pekiştirdi.

Görüşmede sağlık koruma ve çevre, kentsel kalkınma, yenileştirme ve planlama gibi belediye ile ilgili işlerin tümü hakkındaki teknik uzmanlığın karşılıklı olarak değişimi ve teşviki; her iki belediyedeki mevcut projelerin karşılıklı ziyaretlerle tanınması, kültürel ve milletlere özgü programların, sergilerin ve spor aktivitelerinin iki kardeş milletin insanları arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla teşvik edilmesine karar verildi.

Görüşme esnasında Türkiye İle 10 yıldır süren ticari işbirliği olduğunu kaydeden , 2008 yılı içerisinde 400 milyon dolarlık ticaret hacminin oluştuğunu vurgulayan Sıntımir Bayazitov, bu tür kardeşlik ilişkileriyle ticari hacmin daha fazla artacağını düşündüğünü söyledi.

Uluslararası Ankara Festivalinin kardeşlik duygularını artıran önemli bir faaliyet olduğunu da ifade eden Bayazitov, Gazi Şahin’i Türkiye’deki kardeşlerinden biri olarak gördüğünü söyledi.

Kardeş şehrin, kardeş insanlarıyla olumlu bir fikir paylaşımı içerisinde olduklarını aktaran Başkan Gazi Şahin konuklarına Türk kültürünü yansıtan bakır semaver hediye etti.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr