T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Yaşlılar Haftası Elmadağ Huzurevinde kutlandı

 

Yaşlılar Haftası nedeniyle, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Üçevler Ortaokulu öğretmen ve öğrencileriyle,Elmadağ Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından Yaşlılar Haftası programı düzenlendi.


Programa Elmadağ Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, ilçe idari amirleri ve Üçevler Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri katıldı.


Eller sevgiyle, saygıyla öpüldü, karanfiller yüzleri güldürdü.


Huzurevinde kalan yaşlıların elleri öpülerek karanfil ve güller takdim edildi. Belediye Başkanı Şahin huzurevi sakinlerine çeşitli hediyeler vererek onlarla sohbet etti. Huzurevi salonunda hazırlanan program öncesi kısa bir konuşma yapan Gazi Şahin, Yaşlıların sadece bu gün değil her zaman hatırlanması, ilgilenilmesi dileklerinin yerine getirilmesi gerektiğini ifade etti. Peygamber efendimizin buyurduğu gibi; ‘Beli bükülenler, şefkate muhtaç olanlar, çocuklar, günahsızlar, masumlar olmasaydı bu dünyanın bereketi olmazdı’ diyor. İşte siz bizim bereketimizsiniz. İnşallah biz sizin o bereketinizi önümüzdeki asırlara taşıyabilmeyi umuyoruz’’ diye konuştu.

Şahin; ‘’Tüm yaşlılarımızın haftasını kutluyor ve hepsinin ellerini tek tek öpüyorum.”dedi.


Yapılan konuşmaların ardından Üçevler Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri hazırlamış oldukları skeç, pantomim, Hacivat Karagöz gösterilerini sergiledi. Huzurevinde kalan yaşlılar hep birlikte söylenen türküler ve oynanan oyunlarla doyasıya eğlendi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr