T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
SEĞMENLERDEN BAŞKANA ZİYARET

 

2011 yılında resmi olarak faaliyete geçen, 94 kursiyerden oluşan Elmadağ Belediyesi Seğmen Ekibi Başkan Gazi şahin’i makamında ziyaret etti.


Ankara Yöresi Seğmen oyunlarının en az 15 tanesini öğrenen, İlçemizde çok sayıda gösteriler yapan ve Elmadağ dışında da çok sayıda etkinliğin içerisinde bulunarak ilçemizi gururla temsil eden gençler bu imkanı kendilerine sunduğu için Başkan Şahin’e teşekkür ettiler.


Kursiyer sayısı artarak devam ediyor.


Elmadağ İlçe merkezinde Belediye Kültür Merkezinde ve Hasanoğlan da Elmadağ Belediyesine bağlı Hasanoğlan Düğün Salonunda kursların aktif olarak eğitim verdiğini ve kursiyer sayısının artarak devam ettiğini belirten Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü; “Kursiyerlerimiz sayı, yön ve müzik kulağı oluşturulduktan sonra canlı müzikle oyunların figürlerini öğrenerek her oyun sonrasında diğer oyuna geçmektedir. Her kursta tüm kursiyerler yeni oyunların çalışmasının dışında, bildikleri oyunları tekrar etmektedirler. Kurslarımızda zaman zaman nostalji yapılmakta, elimizdeki fotoğraf ve video arşivinden faydalanılarak slayt gösterisi yapılıp izlenmekte dünden bu güne yapılmaktadır.Zaman zaman aileleriyle bir araya gelip piknik organizasyonları yapılmaktadır. Bu imkanları bize sunan Belediye Başkanımız Gazi Şahin’e teşekkür ederiz dediler.
Amaç sadece oyun öğretmek değil gelişimine de katkıda bulunmak.


Başkan Gazi Şahin; “Bazı kurslarımızda tarihsel değerlerimiz anlatılmakta, gelenek ve göreneklerimiz, kıyafetler ve oyunların hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir. Seğmen geleneğinin temel taşı olan insanı sevme ve sayma örneklerle anlatılarak büyüklere saygı, küçüklere sevgi aşılanmaktadır. Amacımız sadece oyun öğreten bir kurs açmak değil, gençlerimizin sosyalleşmelerini sağlayarak, gelişimlerine katkıda bulunmaktır.”dedi ve Seğmenlerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr