T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
10.000 fidan sevgi ile toprakla buluştu

 


İlçe Kaymakamlığı, Elmadağ Belediye Başkanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlçe genelinde Elmadağ merkezde, Hasanoğlan ve Yeşildere de olmak üzere 3 bölgede ağaçlandırma programı düzenlendi.
İlçedeki okullardan gelen öğrenciler otobüslerle ağaç dikim alanına ulaştırıldı. Büyük bir coşku  ve sevgi ile dikilen fidanlar toprakla buluştu. Yaşardoğu ortaokulu öğrencileri tarafından halk oyunları ve seğmen ekibi  gösterileri yapıldı. Çocuklara ağaç ve ormanın hayatımızdaki yeri ve önemi hakkında bilgiler verildi.


“Havadaki Zehir i Oksijene çevirelim.”


Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin;” Her yıl ağaçlandırma kampanyalarıyla on binlerce fidanın toprakla kavuştuğu ilçemizde yeşillendirme hareketi kapsamında fidanlar toprakla kavuşmaya devam ediyor.”dedi.  Tek tek öğrencilerin isimlerinin verildiği, 10.bin fidanın toprakla buluştuğu etkinlikte, Tüm Okullardan gelen öğrencilerimizin kendi istekleri ile  böyle bir faaliyette yer almasından mutluluk duyduğunu belirten Başkan Gazi Şahin”Havadaki zehir i elbirliği ile oksijene çevirelim “dedi.


İlçemiz yeşile doyacak


Büyük bir mutlulukla, doğanın korunması ve oksijen alanının genişlemesi için fidan diken doğayı seven öğrenciler, çam dikerek herkesi sağlıklı bir çevreye katkı sağlamaya davet ettiler.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr