T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağlı ev hanımları step aerobik Kursunda

 

Elmadağ Belediyesi Kültür Merkezinde ev hanımlarına yönelik Step-Aerobik Kursiyer sayısı artarak devam ediyor.
Elmadağ Belediyesi tarafından açılan ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapan step-Aerobik egzersiz kursu,  ilk aşamada fiziksel direncin uygunluğunun sağlanması amacıyla haftada üç gün ve günde bir saat olarak düzenlendi. Halkın yoğun talebi doğrultusunda ve kas sistemlerinin günlük spora uygunluğunun oluşmasıyla birlikte,  haftada 5 gün (hafta içi her gün) e çıkarıldığı ve plates kursunun da ilave edildiği bildirildi. Ayrıca Salı günleri 15.00-16.00 saatleri arasında Hasanoğlan da Ankara Büyükşehir Belediyesi hanımlar lokalinde verilen plates kursu ile birlikte toplamda 40 kursiyere hizmet vermekte olduğu bildirildi.


Spor eğitmeni açıklamasında;”Step-Aerobik-plates kurslarında amaç sadece kalori yakmak değildir. Kalbi -Akciğeri güçlendirmek, stresi gidermek, uzun süreli çalışmalarda kas kitlesini arttırmak, vücut yağı oranını dengelemek, harcanan enerji düzeyini de arttırmak gibi bir çok faydasının da olduğunu belirtti.

Ev hanımlarımızı da unutmadık.


Sporun insan sağlığındaki önemine dikkat çeken Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; Halkımızın günlük yaşantısının yoğunluğundan, bir nebze de olsa uzaklaştırabilmek ve günlük yaşam stresine karşı fiziksel ve ruhsal hazırlıklarının sağlamasına destek olabilmek için bu kursu açtık. Uzun yıllardan bu yana tüm dünyada kullanılan bu sporlar, insanların hayatlarını kolaylaştırmasını sağlıyor. Duruş bozukluklarından, ağrılara, unutulmuş kaslara kadar tüm vücudun çalışmasını sağlıyor. Ev hanımlarımızı önemsiyor, sağlıklı yaşamaları için elimizden gelen aktiviteleri onlar için sunuyoruz” dedi.
 

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr