T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Şehit Sertaç Uzun anma programı

 


Şehit Sertaç Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adının verildiği okulda Şehit Sertaç Uzun anma programı düzenledi.
Programa; İlçe Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Emniyet Müdürü ,İlçe Jandarma komutanı,Elmadağ Şehit aileleri derneği başkanı ve üyeleri,İlçe daire amirleri katıldı.


Açılış konuşmasını yapan okul müdürü Sakin Çıplak; ”Bu yıl 4.sü düzenlenen Şehit Sertaç Uzun anma programında bir değişiklik yaparak, bu toprakları korumak adına gözünü kırpmadan canını veren bütün şehitlerimizi yad etmek için İlçe genelinde şehit olan tüm vatandaşlarımız ve aileleri için daha kapsamlı bir program düzenlendik. Bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun diyor teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum.”dedi.


“Son mektup” piyesi katılımcılara duygulu anlar yaşattı.


Programda; Şehitlerimiz için Hatim duası yapıldı. Canını bu toprağa armağan etmiş bir şehidimizin anasına yazdığı ve yüreği yanan bir ananın da evladına yazdığı mektubu anlatan “son mektup” adlı piyes izletildi. Öğrenciler tarafından şiirler okundu, türküler söylendi, ardından şehitlik anıtı ziyaret edildi ve kuranı kerim ile dualar okundu.


Şehitlerimizin makamları ve mekânlarını cennet eylesin.


Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Allah bu millete, bu devlete,  buradaki şehit aileleri ve gazilere başka acı yaşatmasın. Vatanı, milleti uğruna canlarını feda eden aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Allah şehitlerimizin şefaatine nail eylesin. Makamları ve mekânlarını cennet eylesin.” dedi.

 


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr