T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARINDA COŞKULU FİNAL

 

İlçemiz genelindeki bütün okullarımızı kapsayan geleneksel çocuk oyunları müsabakaları büyük bir coşkuyla final yaptı.
Programa; İlçe Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Emniyet Müdürü, Jandarma komutanı, Milli eğitim müdürü, İlçe Gençlik ve spor müdürü, İlçe müftüsü, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç; “Çocuklarımızın bilgisayar başında bireysel olarak elektronik oyunlardan arınarak,  geleneksel çocuk oyunlarımızı öğrenmeleri birlik, beraberlik ve takım ruhu içerisinde sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla böyle bir faaliyet yapılması düşünülmüştür. Eğitim adına yapılan tüm faaliyetlerimizde bizlere her zaman destek olan Belediye Başkanımız Gazi Şahin’e, Kaymakamımız Resul Kır’a ve görevli olan emeği geçen tüm öğretmenlerimize eğitim camiası olarak teşekkür ediyoruz.” dedi.


Bu yıl 2.si düzenlenen etkinliğe çocuklardan ve velilerden yoğun ilgi vardı.


2.sınıf öğrencileri arasında yağ satarım bal satarım, 3.sınıflar arasında mendil kapmaca, 4.sınıflar arasında tombik(9 taş) ve 5.sınıflar arasında kaleli yakan top oyununu için yarışma yapıldı.  4 kategoride yapılan yarışmalarda birinciliği yağ satarım bal satarım oyununda Gümüşpala ilk okulu, mendil kapmaca oyununda Dr.Ahmet Kazım Mıhçıoğlu, tombik(9 taş) oyununda Hasanoğlan Öğretmenler İlkokulu ve kaleli yakan top oyununda ise Namık Kemal ortaokulu olmak üzere 22 okuldan yaklaşık 500 öğrencinin katıldığı etkinlikte 50 öğrenci madalya almaya hak kazandı.


Madalyalarını alan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.


Kıyasıya geçen yarışmaları büyük bir keyif ile izleyen Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Bizlerde bu eğlenceli oyunları oynayarak büyüdük. Kardeşliği, arkadaşlığı bu tür oyunlar ile pekiştirdik” dedi. Başkan Şahin; Çocukların sosyal ve ruhsal açıdan eğitimine destek olan geleneksel çocuk oyunları müsabakalarının güzel bir uygulama olduğunu belirterek, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ve emeği geçen öğretmenleri bu güzel etkinliklerinden ötürü tebrik etti.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr