T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Sınav Kaygısı ve Motivasyon Eğitimine Yoğun İlgi

 

Elmadağ Belediyesi organizatörlüğünde, belediye Kültür Merkezi konferans salonunda, 2015 yılında LYS sınavına girecek olan 12.sınıf öğrencilerine, “test tekniği ve sınav kaygısı, stres yönetimi ve etkinliğini öğrenme” konulu bir seminer düzenlendi.


Gençler LYS hazırlık için eğitime alındı.


12.sınıf öğrencilerinin YGS den sonra çeşitli sebeplerden dolayı LYS ye hazırlık aşamasına geçen öğrencilerin bir önceki sınavda yaşadıkları sıkıntılarını LYS de yaşamamaları için farklı bir çalışma ve eğitime ihtiyaç duydukları düşünülmüştür.


Eğitmen Yazar Süleyman Beledioğlu 12. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitimde; YGS ve LYS sistemi ve çalışma yöntemi, beyin temelli öğrenme, öğrenmenin kalıcı olması, unutmaya karşı alınabilecek önlemler, pratik öğrenme, plan ve programlı olma, öğrenme programı yapmak, amaç ve hedef oluşumu, yüksek performans gibi konularda eğitim verdi.


Kaygının öğrenmedeki önemli rolü.


Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; ” İnsanları diğer canlılardan ayıran temel özelliklerden biri ve en önemlisi öğrenebilme yeteneğidir. Öğrenmeyi güçleştiren hatta engelleyen kaygının eğitimde başarının artırılabilmesi için üzerinde durulması gereken önemli bir konu olduğunu düşündüğümüz için sizlere böyle bir eğitim verilmesini uygun gördük. Bütün çocuklarımızın ilk önce derslerine iyi çalışmalarını sonra kendilerine ve başaracaklarına inanarak sınav kaygısı hissetmemelerini diliyoruz. Bu aldığınız eğitimin sizlere fayda sağlayacağına inanıyor ve hepinize başarılar diliyorum.”dedi.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr